Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowe obostrzenia. Protest branży fitness w Warszawie. Rafał Trzaskowski zabrał głos

Właściciele siłowni i klubów fitness nie zgadzają się z zamknięciem swojej branży przez koronawirusa. Potestują w Warszawie, a ich akcję wsparł Rafał Trzaskowski.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Rafał Trzaskowski East News / Aleksandra Szmigiel/REPORTER / Na zdjęciu: Rafał Trzaskowski

W sobotę od 10:00 na Placu Bankowym w Warszawie trwa protest branży fitness. 

"Epidemia uzasadnia obostrzenia, ale nie uzasadnia wprowadzania ich na oślep i bez logicznych podstaw. Skoro, w ograniczonym zakresie działać mogą lokale gastronomiczne, sklepy czy kościoły, to czemu na katastrofę skazuje się siłownie czy pływalnie?" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. 

Właściciele siłowni i klubów fitness nie zgadzają się z nowymi restrykcjami polskiego rządu, które najbardziej dotkną właśnie ich branżę. Od soboty 17 października, ze względy na wzrost liczby dziennych zakażeń koronawirusem, w Polsce dla wielu osób zostały zamknięte siłownie, baseny i kluby fitness (zarówno strefa żółta jak i czerwona).

Korzystać z nich może tylko niewielka grupa osób, dla której w piątek rząd złagodził obostrzenia. Z siłowni, klubów fitness i basenów będą mogły korzystać: osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studenci i uczniowie - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 9622 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na COVID-19 zmarło kolejnych 6 osób.

Czytaj także:
"Kluby sportowe rzeczywiście rozsiewają wirusa bardziej niż nabożeństwa?". Ostry komentarz Łukasza Orbitowskiego
Siłownie i kluby fitness zamknięte. Anna Lewandowska protestuje i wspiera branżę

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
 • Sellex Zgłoś komentarz
  Witold Krużyński... Niestety coś jest grubo (nie halo)Zamykane są drobne gałęzie małej gospodarki,wielu samozatrudniających się ludzi którzy nie zarobią, nie wyprodukują,nie
  Czytaj całość
  sprzedadzą nie wpłyną na PKB.W tym samym czasookresie urzędnicy przechodzą na cudaczne ułatwienia z pełnym wynagrodzeniem i wszystkimi przywilejami...Gdzie ktoś tu widzi ekonomiczny sens i logikę?... Przecież to swoisty rodzaj oglądania świata z pozycji stania na głowie...Droga w kamieniste rejony z urwiskami i przepaściami w Naszym ekonomicznie bezpiecznym budżetowo świecie...Ilu spadnie w dół a ilu będzie potrzebowało wsparcia w gojeniu ran?...Dramat
  • Witold Krużyński Zgłoś komentarz
   Na protesty jest zdecydowanie za późno, my nie jesteśmy w czerwonej strefie a Polska jest w czarnej d.... a to jeszcze nie koniec. Siłą napędową PiS jest brak odpowiedzialnej i silnej
   Czytaj całość
   opozycji dlatego jest jak jest i lepiej nie będzie.
   • Witold Krużyński Zgłoś komentarz
    Absurdalne obostrzenia których sami nie przestrzegają i zostali na tym wielokrotnie złapani... Rząd marionetkowy na usługach możnych tego świata.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×