Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Branża fitness ma dość! Kluby i siłownie otwarte bez względu na decyzję rządu. Znamy datę

"Otwieramy branżę fitness - bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń" - zapowiada Polska Federacja Fitness. Część siłowni i klubów ma zostać otwarta od 1 lutego bieżącego roku.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
siłownia Getty Images / Robin Utrecht/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: siłownia

"Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych 01.02.2021 OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS" - podkreślono w komunikacie w mediach społecznościowych Polskiej Federacji Fitness.

Wszystkim obiektom, które zdecydują się dołączyć do akcji federacja chce zaoferować pomoc merytoryczną i prawną. W komunikacie przedstawiono m.in. rekomendowany reżim sanitarny, jaki powinien obowiązywać w klubach po ich otwarciu. Pojawiły się także "przykładowe strategie oraz numery PKD, na podstawie których ryzyko stwierdzenia przez ew. służby dot. niestosowania się do obostrzeń może być minimalizowane".

Federacja nie chciała podejmować decyzji o natychmiastowym otwarciu klubów ze względu na konieczność przygotowania się do nowej sytuacji. "Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Podchodzimy do sprawy również strategicznie" - czytamy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sexy prezenterka TV wraca na boisko!

Oczywiście dołączenie do akcji jest dobrowolne i zależne od właścicieli klubów fitness i siłowni. "Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ew. kontrolami, próbami pociągania do odpowiedzialności z tytułu kar administracyjnych itp. Ostateczna odpowiedzialność ZAWSZE spoczywa na przedsiębiorcy" - podkreślono.

Przypomnijmy, że branża została zamknięta z powodu pandemii koronawirusa już w październiku. Z obiektów mogą korzystać wyłącznie profesjonaliści, członkowie kadry narodowej czy dzieci i młodzież, którzy uczestniczą we współzawodnictwie sportowym.

Niedawno obostrzenia przedłużono. Wiadomo, że decyzją rządu do 31 stycznia branża fitness będzie nadal zamknięta. Według informacji Polskiej Federacji Fitness możliwe otwarcie obiektów może nastąpić jednak dopiero na przełomie marca i kwietnia. Z tego względu branża zdecydowała się na "weto".

Czytaj też:
-> Koronawirus. Polacy znaleźli sposób na obejście obostrzeń. Jest reakcja ministerstwa
-> Koronawirus. Branża fitness ma dość zamknięcia. Jest propozycja nowego reżimu sanitarnego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
 • SzczepmySię Zgłoś komentarz
  Dowalić in po 30 tys. kary i zaczną się zamykać. Tym razem permanentnie
  • Rafi Neo Zgłoś komentarz
   No rzeczywiście ...najważniejsze w czasach pandemii jest to czy branża fitness zarabia. Paranoja.
   • Santiago93 Zgłoś komentarz
    I bardzo dobrze! Dosyc tego zamykania dla tego zabojczego PSEUDOWIRUSA napedzanego przed MEDIA! W kraju 40mln zachorowalo raptem 1 mln osob i wszystko pozamkane?! Dla kogo?! Dla dziadkow po 90
    Czytaj całość
    lat wszyscy siedza w domach?! KPINA!!!
    • Emiliano Zgłoś komentarz
     Już widzę, jak te wszystkie koksy które łapią zadyszkę przebierając się w szatni, będą przestrzegały zasad sanitarnych w czasie ćwiczeń xD
     • JENA Zgłoś komentarz
      Dzień dobry, wszystko ładnie pięknie mam tylko pytanie jak do tej całej sytuacji odnosi się właściciel jednej z największych sieci klubów fitness w Polsce : Zdrofit, S4, Fabryka
      Czytaj całość
      Formy , Fitness Academy, Platinium? ( notabene właściciel najpopularniejszego na rynku benefitu). Jakoś ze strony tych sieci nie słychać o otwarciach? Ciekawe dlaczego?
      • ramonik Zgłoś komentarz
       Wszyscy muszą zbojkotować bzdurne działania "nie rządów" bo inaczej będą przedłużać obostrzenia latami i żadne szczepiania nic nie zmienią. Jeśli myślicie że po jednej
       Czytaj całość
       czy dwóch seriach szczepień coś się zmieni to jesteście w błędzie. Będą nas dymać latami.
       • drumandi Zgłoś komentarz
        A z czego PiS zapłaci 500+ jak tak wszystko pozamykał?
        • Jacur78 Zgłoś komentarz
         No to teraz nalezy czekac na staly bojkot takich placowek przez odpowiedzialnych klientow. Staly, zaznaczam :)
         • Kruger Zgłoś komentarz
          Wreszcie! Trzeba się przeciwstawić tym chaotycznym i paranoidalnym restrykcjom. Oby wszystkie kluby solidarnie dołaczyły do akcji.
          • tomas68 Zgłoś komentarz
           A pracownicy znowu wrócą do chwilówek.
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×