KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiana w luzowaniu obostrzeń. Chodzi o siłownie, kluby fitness i baseny

Podczas środowej konferencji prasowej rządzący ogłosili przyspieszenie otwarcia klubów fitness, basenów i siłowni w naszym kraju.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Siłownia PAP / Leszek Szymański / Siłownia

Kluby fitness, baseny i siłownie w Polsce zostaną otwarte w piątek 28 maja, czyli jeden dzień wcześniej niż planowano - poinformowano w trakcie środowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- Zdecydowaliśmy z panem ministrem zdrowia o dokonaniu pewnych korekt w planie znoszenia obostrzeń na miesiąc maj. On obowiązuje. O jeden dzień przyspieszamy otwarcie branż, które miało nastąpić 29 maja. Chodzi o m.in. siłownie, kluby fitness i baseny - ogłosił premier.

Jedna osoba na 15 m kw.

W zapowiedzianym wcześniej planie luzowania obostrzeń uwzględniono, że uprawianie sportu na krytych obiektach i basenach będzie możliwe dla wszystkich z maksymalnym obłożeniem do 50 proc. (z widownią).

Jeśli chodzi o uprawianie sportu na siłowniach i w klubach fitness, to obowiązywać będzie limit 1 osoba na 15 m kw. oraz działalność w ścisłym reżimie sanitarnym, obowiązującym w czasie pandemii koronawirusa.

"Otwarte zostaną również solaria, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte przy zachowaniu maks. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla widzów, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami" - czytamy na gov.pl.

Zobacz:
Branża fitness poczeka jeszcze miesiąc. "Pan minister będzie musiał się tłumaczyć"
"Rząd sugeruje, by nosić maski nawet w domu!". Koronawirus zaatakował ten kraj

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: LeBron James z Legii WarszawaZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×