Nietypowy pomysł klubu z Wrocławia. Możesz przyjść i zgarnąć 5 tys. zł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: zawodnicy Panthers Wrocław
Materiały prasowe / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: zawodnicy Panthers Wrocław
zdjęcie autora artykułu

Panthers Wrocław szuka zawodników, którzy pomogą drużynie w walce o mistrzostwo Europy. W tym celu organizowane jest specjalne wydarzenie, które ma wyłonić nowego gracza ekipy futbolu amerykańskiego. Co ciekawe, zwycięzca zgarnie 5 tys. zł.

W tym artykule dowiesz się o:

Już 3 grudnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie organizowane przez Panthers Wrocław, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i firmę Tarczyński. Jego celem jest wyłonienie zawodnika, który dołączy do szeregów "Panter" na pozycji kickera. Osoba, która wykaże się największymi umiejętnościami i zyska angaż we wrocławskiej drużynie, otrzyma 5 tys. zł. Skąd w ogóle taki pomysł?

Od piłkarza do gwiazdy futbolu amerykańskiego

W historii futbolu amerykańskiego zapisało się wielu wybitnych kickerów, którzy swoje kariery rozpoczynali jako zawodnicy drużyn piłkarskich. Polski futbolista Sebastian Janikowski, który na boiskach amerykańskiej ligi NFL spędził aż 19 sezonów, będąc jednym z najlepiej kopiących graczy w historii, swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w piłkarskim Górniku Wałbrzych.

Podobne "przebranżowienie" ma za sobą Toni Fritsch. Austriak występujący w tamtejszej reprezentacji, w wieku 26 lat przeniósł się do USA, gdzie wraz z Dallas Cowboys dwukrotnie zwyciężył w Super Bowl. Na odkrycie podobnych talentów liczą teraz przedstawiciele Panthers Wrocław.

ZOBACZ WIDEO: Nowa gwiazda światowego futbolu. Ekspert porównał go do Lewandowskiego

- W Europie futbol amerykański wciąż uchodzi za niszową dyscyplinę - w przeciwieństwie do piłki nożnej, w którą gra niemal każdy. W samym Wrocławiu i jego okolicach jest wiele lig piłkarskich i jeszcze więcej drużyn. Przynajmniej w jednej z nich - w co głęboko wierzę - na co dzień biega futbolowy talent, który mógłby zasilić naszą drużynę i wspomóc nas w walce na europejskich boiskach - mówi Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

- Dlatego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej i naszym sponsorem - firmą Tarczyński, zdecydowaliśmy się na organizację innowacyjnego w skali Europy wydarzenia, które spośród lokalnych zawodników, pozwoli nam odkryć przyszłą gwiazdę futbolu amerykańskiego - dodaje Latoś.

Przyjdź na Stadion Olimpijski i wygraj 5 tys. zł

Wydarzenie organizowane przez Panthers Wrocław, wyłaniające przyszłego kickera, to nowość na europejskim podwórku. W sobotę (3 grudnia) piłkarze lokalnych drużyn sprawdzą się, kopiąc piłkę w trzech różnych konfiguracjach, a ich umiejętności ocenią: Michał Latoś (prezes Panthers Wrocław), Jakub Samel (dyrektor sportowy Panthers Wrocław), Dariusz Ankiewicz (menedżer drużyny i asystent trenera) oraz Andrzej Padewski (prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej).

- Rola kickera polega m.in. na wykopie piłki tak daleko, jak tylko jest to możliwe, przy jednoczesnym utrzymaniu jej w granicach pola gry, jak najbliżej linii bocznej. Oprócz tego kopacz musi również celnie uderzać w kierunku bramki. Dlatego idealny zawodnik musi łączyć w sobie dwie cechy - siłę uderzenia oraz precyzję. Tego będziemy szukać wśród piłkarzy, którzy pojawią się na Stadionie Olimpijskim - wyjaśnia Jakub Samel.

Zawodnicy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, muszą mieć ukończone 18 lat, a na ich koncie nie może być wcześniejszych występów w drużynie futbolu amerykańskiego. Spośród wszystkich uczestników zostanie wybrana najlepsza "dziesiątka", która otrzyma zestawy ufundowane przez firmę Tarczyński.

Najlepszy piłkarz dostanie dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Czytaj także: Tragedia na treningu. Nie żyje 22-letni piłkarz Co za słowa o Infantino! Niemiec naprawdę to powiedział

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy spodobał ci się pomysł Panthers Wrocław?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)