Co za słowa o Infantino! Niemiec naprawdę to powiedział

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Eurasia Sport Images  / Na zdjęciu: prezydent FIFA Gianni i Infantino i emir Kataru, Tamim bin Hamad Al Thani
Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: prezydent FIFA Gianni i Infantino i emir Kataru, Tamim bin Hamad Al Thani
zdjęcie autora artykułu

Z coraz większą krytyką musi mierzyć się szef FIFA Gianni Infantino. Podczas meczu mistrzostw świata Katar - Holandia mocno na jego temat wypowiedział się komentator niemieckiej stacji MagentaTV. Słowa Christiana Strassburgera obiegły cały świat.

W tym artykule dowiesz się o:

- Dzisiaj czuję się Katarczykiem, czuję się Arabem, czuję się Afrykańczykiem, czuję się homoseksualistą, czuję się niepełnosprawnym, czuję się pracownikiem migracyjnym - mówił podczas jednej z konferencji prasowych szef FIFA, Gianni Infantino.

Jego słowa nijak mają się jednak do rzeczywistości, jaka panuje na mundialu w Katarze. Zakazane zostały chociażby tęczowe opaski kapitańskie.

We wtorek jeden z amerykańskich kibiców został brutalnie wyprowadzony ze stadionu za to, że pojawił się na trybunach w tęczowej opasce na meczu z Iranem. - Złapali mnie i wykręcili mi rękę. To było bardzo agresywne - opisywał (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: To on może sprawić Polakom najwięcej problemów. I nie jest to Leo Messi

Powierzenie Katarowi organizacji mundialu jest powszechnie krytykowane, a Infantino regularnie przybywa wrogów.

Nerwy puściły niemieckiemu komentatorowi stacji MagentaTV. Christian Strassburger podczas transmisji z meczu Katar - Holandia wypowiedział słowa, które powtarzane są na całym świecie.

W momencie gdy kamery pokazały Infantino powiedział: - w przeciwieństwie do cyrku, tutaj klauni siedzą na trybunach.

Przypomnijmy, że to pierwszy w historii mundial odbywający się w kraju muzułmańskim, a także o tej porze roku. Przybywający do Kataru muszą stosować się do restrykcyjnych zasad dotyczących chociażby stroju.

Czytaj także:"Jeśli jej potrzebujesz, chętnie ci ją pożyczę". Legenda z nietypową ofertą dla Neymara"Nie mam żadnych wątpliwości". Legenda wprost o Szczęsnym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty