Kozły wygrały grupę B PLFA8. Awans Grizzlies

W sobotę odbył się drugi turniej eliminacyjny grupy B PLFA8. Po zawodach w Lesznie wiadomo już, że do ćwierćfinału awansowały drużyny Kozłów Poznań B i debiutujący w rozgrywkach Stal Grizzlies Gorzów.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski

Po raz kolejny byliśmy świadkami żużlowego akcentu. Podobnie, jak to miało miejsce w Gorzowie, również turniej w Lesznie odbył się na arenie "czarnego" sportu, mianowicie na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Przebieg turnieju był zgoła inny niż w pierwszej konfrontacji. Już na samym początku, o godzinie 12, zmierzyły się ekipy Stal Grizzlies Gorzów i Kozłów Poznań B. Pierwszy pojedynek na Stadionie im. Edwarda Jancarza, który był jednocześnie debiutem gorzowian, zakończył się ich zwycięstwem 26:20. Poznaniacy zapowiadali rewanż i obietnicy dotrzymali, zwyciężając 28:0. Gracz linii ofensywnej Grizzlies był całkowicie niezadowolony z postawy swojej drużyny w tym spotkaniu. - Zawiedliśmy wszystkich, oddając pola poznaniakom - stwierdził Michał Chudy.

Miłym zaskoczeniem była zaś postawa Hunters Leszno. Jak się okazało, grali oni ze wsparciem drużyny Lubin Warriors. Przegrali jednak kolejne dwa spotkania: z Kozłami 12:34 i z "Niedźwiedziami" 20:56. - Naprawdę fajnie grali, szczególnie w pressingu. Przegrali z nami i z Kozłami, ale sam wynik nie pokazuje tego, co działo się na boisku - mówił członek zarządu gorzowskiego teamu.

Tym samym awans do ćwierćfinału uzyskały ekipy z Gorzowa i Poznania. Turniej 1/4 finału odbędzie się w Gorzowie 5 lipca. Gospodarze będą oczywiście chcieli awansować do kolejnej fazy. - 5 lipca będzie już więcej osób, gdyż niektórzy wracają z Anglii. Zagramy w najmocniejszym składzie i walczymy o wszystko. Będą cztery mecze. Jako zawodnicy z drugiego miejsca gramy z pierwszą drużyną grupy północnej. Jeśli wygramy pierwszy mecz, to 13 lipca jedziemy na turniej finałowy. Drugie spotkanie nie jest ważne ze względu na rozstawienie - wyjaśnił Chudy.

Najprawdopodobniej rywalem Stal Grizzlies Gorzów będzie KFA Kurpie & PWSIiP Łomża Jackals. Wszystko okaże się w niedzielę, kiedy swoje ostatnie mecze rozegra grupa D.

Wyniki II turnieju eliminacyjnego grupy B PLFA8:
Godz. 12: Stal Grizzlies Gorzów - Kozły Poznań B 0:28
Godz. 14: Hunters Leszno - Kozły Poznań B 12:34
Godz. 16: Hunters Leszno - Stal Grizzlies Gorzów 20:56

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×