Ogromny sukces polskiego klubu! Panthers Wrocław zwycięzcą Ligi Mistrzów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Wojciech Kamiński /
PAP / Wojciech Kamiński /

Ogromny sukces polskiego klubu! Panthers Wrocław najlepszy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów futbolu amerykańskiego. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała po emocjonującym pojedynku.

W tym artykule dowiesz się o:

Klub z Wrocławia nie był faworytem turnieju finałowego, który odbywał się w stolicy Dolnego Śląska. Jednak po półfinałowym efektownym zwycięstwie nad Danube Dragons z Austrii sytuacja się odmieniła. Wygrana 49:34 otworzyła Panterom drogę do triumfu w całym turnieju.

Finałowym przeciwnikiem gospodarzy był włoski klub Milan Seamen, który w piątek okazał się lepszy od tureckiego Koc Rams 17:14. To spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane od drugiego półfinału, a decydujące o zwycięstwie punkty Włosi zdobyli 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem.

Panthers podeszli do finałowego meczu bez respektu i z ogromnym animuszem. Wystarczy powiedzieć, że pierwsze punkty zdobyli po 19 sekundach gry! 80-jardową akcję przyłożeniem zakończył Tomasz Dziedzic. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać, ale kontrofensywa wrocławian sprawiła, że na przerwę miejscowi schodzili prowadząc 27:10.

Moment kryzysu, podobnie jak dzień wcześniej, przyszedł po przerwie. Rywale nie mieli nic do stracenia i ruszyli do ataku, który zakończył się trzema przyłożeniami. Gospodarze odpowiedzieli jednym.

Próbę nerwów ostatecznie wygrali. Wynik 40:37 pozwolił im sięgnąć po zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przed sezonem 2016 polski klub nie wygrał ani jednego spotkania. W bieżących rozgrywkach Panthers wygrali wszystkie cztery pojedynki.

Finał Ligi Mistrzów Panthers Wrocław - Milan Seamen 40:37 (14:7, 13:3, 7:21, 6:6)

{"id":"","title":""}