NFL: znamy pary play-off. Zespół Janikowskiego stracił przewagę

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zakończył się sezon zasadniczy w NFL. W batalii o Super Bowl pozostało 12 z 32 zespołów. W ostatniej serii gier sporo stracili gracze Oakland Raiders, gdzie występuje jedyny Polak w lidze - Sebastian Janikowski.

Oakland Raiders po 14 latach ponownie awansowali do fazy play-off. Zespół przez długi czas zajmował 2. miejsce w konferencji AFC, co gwarantowało mu opuszczenie pierwszej rundy gier w postseason, jednak w ostatniej kolejce porażka zepchnęła go na 5. miejsce.

Stało się tak przez dotkliwą porażkę w Denver. Mistrzowie NFL z poprzedniego sezonu - Broncos, grając o nic wyświadczyli sporą przysługę rywalom z dywizji. Potknięcie Raiders wykorzystali Kansas City Chiefs, którzy obok New England Patriots będą oczekiwać na rywala.

Problemy Raiders w końcówce wynikają z kontuzji podstawowego rozgrywającego drużyny. Dereck Carr doznał poważnego urazu w 16. tygodniu zmagań i opuści resztę sezonu.

W play-off drużyna Sebastian Janikowski zmierzy się z Houston Texas, którzy wygrali zmagania w najsłabszej dywizji w lidze i dostali się do tej części rozgrywek z najsłabszym bilansem. Gdyby Carr był zdrowy, niekwestionowanym faworytem byłby zespół z Oakland.

Drugimi największymi przegranymi ostatniej kolejki są Washington Redskins. Stołeczni przegrali z New York Giants i pożegnali się z marzeniami o dalszej grze. Czerwonoskórym wystarczyła wygrana z rywalem z dywizji i inny niż remis wynik w meczu Detroit Lions - Green Bay Packers. Nie spełnili jednak podstawowego warunku.

W walce o udział w 51. Super Bowl pozostało 12 drużyn. Tegoroczne zmagania najlepszych drużyn NFL odbędą się 6 lutego w Houston.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

ZOBACZ WIDEO Śniadanie na Dakarze: Jak dodać sobie energii w ciężkich warunkach? (źródło: TVP SA)

{"id":"","title":""}

Pary Wild Card Round:

Konferencja AFC: Pittsburgh Steelers (3*) - Miami Dolphins (6) Houston Texans (4) - Oakland Raiders (5) wolny los: New England Patriots (1), Kansas City Chiefs (2)

Konferencja NFC: Seattle Seahawks (3) - Detroit Lions (6) Green Bay Packers (4) - New York Giants (5) wolny los: Dallas Cowboys (1), Atlanta Falcons (2)

*miejsce w sezonie zasadniczym 

Pary Divisional Round:

Konferencja AFC: New England Patriots (1) - zwycięzca meczu Wild Card Round z niższą pozycją po sezonie zasadniczym Kansas City Chiefs (2) - zwycięzca meczu Wild Card Round z wyższą pozycją po sezonie zasadniczym

Konferencja NFC: Dallas Cowboys (1) - zwycięzca meczu Wild Card Round z niższą pozycją po sezonie zasadniczym Atlanta Falcons (2) - zwycięzca meczu Wild Card Round z wyższą pozycją po sezonie zasadniczym

Źródło artykułu: