Super Bowl. Rekordowe ceny reklam. Olbrzymie pieniądze wchodzą w grę

Wszystkie przerwy przeznaczone na reklamy w trakcie Super Bowl zostały już wyprzedane. W tym roku wartość jednego spotu reklamowego (30 sekund) osiągnęła rekordową kwotę 5,6 miliona dolarów.
Karol Wasiek
Mecz footballu amerykańskiego Getty Images / Jorge Lemus/NurPhoto / Mecz footballu amerykańskiego.

2 lutego 2020 roku oczy wielu milionów kibiców sportu będą obserwować wydarzenia na stadionie w Miami.

Tam odbędzie się finał ligi futbolu amerykańskiego NFL. Podczas spotkania wystąpią wielkie gwiazdy muzyki - m.in. Jennifer Lopez i Shakira.

W Stanach Zjednoczonych jest prawdziwe szaleństwo na punkcie Super Bowl. Już teraz zostały wyprzedane wszystkie przerwy przeznaczone na reklamy w trakcie spotkania.

W 2020 roku osiągną one rekordową wartość. 30-sekundowy spot reklamowy kosztował firmy 5,6 miliona dolarów. W zeszłym roku była to kwota niższa o 300 tysięcy.

W 2019 roku New England Patriots po raz szósty w historii wygrali rozgrywki NFL. W Atlancie w Super Bowl LIII pokonali Los Angeles Rams 13:3. Spotkanie obejrzało ponad 98 milionów Amerykanów.