Zginęła młoda kobieta. Za kierownicą gwiazda pod wpływem

Do przerażających scen doszło w Las Vegas, gdzie supergwiazda NFL, Henry Ruggs III, spowodował śmiertelny wypadek. Policja informuje, że był "pod wpływem".

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
wypadek w Las Vegas Twitter / twitter.com/8NewsNow / Na zdjęciu: wypadek w Las Vegas
Media społecznościowe obiegło nagranie, pokazujące śmiertelny wypadek samochodowy z udziałem najszybszego gracza w NFL Henry'ego Ruggsa z Los Vegas Raiders. Na wideo widać moment, kiedy auto stoi w ogniu (patrz poniżej).

Materiał filmowy pokazuje następstwa wielkiej tragedii, do której doszło 2 listopada. Wcześniej na jednej z dróg Las Vegas Chevrolet Corvette prowadzony przez 22-letniego Ruggsa uderzył przy dużej prędkości w tył Toyoty Rav4. Do wypadku doszło w wyniku nagłej zmiany pasa na drodze trzypasmowej przez kierowcę Chevroleta - pisze portal rt.com.

W wypadku zginęła na miejscu - w płonącym samochodzie - 23-letnia kobieta i jej pies. Ruggs, a także jego partnerka, doznali poważnych obrażeń ciała, ale niezagrażających życiu, i zostali przewiezieni do szpitala.

Departament Policji Miejskiej Las Vegas w oświadczeniu do mediów poinformował, że Ruggs ma zostać oskarżony o "jazdę pod wpływem, skutkującą śmiercią". Grozić mu będzie kara więzienia od 2 lat do maksymalnie 20 lat. Możliwe jest też oddzielne oskarżenie o "lekkomyślną jazdę" (kara od roku do 6 lat pobytu za kratkami).

Adwokaci 22-latka zapowiedzieli już własne śledztwo w sprawie i poprosili media o wstrzymanie się z ocenami do momentu zebrania wszystkich faktów. Zakwestionowali m.in. "jazdę pod wpływem" swojego klienta.

Filmy z wypadku na swoim twitterowym profilu zamieściła stacja 8 News Now.

Zobacz:
Rajd Vidreiro Centro de Portugal: tragiczny wypadek. Nie żyje 21-latka
Dramat sportowca. Amputowali mu obie nogi i rękę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×