Atak na Lewisa Hamiltona. Jest odpowiedź Brytyjczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
zdjęcie autora artykułu

Nelson Piquet obraził Lewisa Hamiltona używając w wywiadzie słowa "czarnuch". Zachowanie trzykrotnego mistrza świata potępiła F1 i Mercedes. Teraz do słów Brazylijczyka odniósł się ten, w stosunku do którego użyto rasistowskich obelg.

Nelson Piquet wywołał aferę w świecie Formuły 1, po tym jak światło dzienne ujrzał wywiad nagrany w listopadzie 2021 roku. W nim trzykrotny mistrz świata określił Lewisa Hamiltona słowem "neguinho", które w tłumaczeniu na język polski oznacza "czarnuch". Wywołało to natychmiastową reakcję władz F1 i Mercedesa, który potępiły rasistowski atak Piqueta na Hamiltona.

Bardzo szybko do skandalu odniósł się sam Hamilton, który nie zamierza rozpaczać z powodu rasistowskich haseł, jakie w jego kierunku wygłosił trzykrotny mistrz świata F1. Co ciekawe, 37-latek odpowiedział Brazylijczykowi w języku portugalskim.

"Vamos focar em mudar a mentalidade" - napisał Hamilton w mediach społecznościowych, a jego wpis można tłumaczyć jako "skupmy się na zmianie sposobu myślenia".

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez

Następnie kierowca Mercedesa zabrał już głos w języku angielskim. "To więcej niż język. Te archaiczne sposoby myślenia muszą się zmienić. Nie ma miejsca w naszym sporcie na coś takiego. Byłem otoczony takim zachowaniem przez całe życie. Atakowano mnie od małego. Było mnóstwo czasu na naukę. Teraz nadszedł czas na działanie" - napisał siedmiokrotny mistrz świata F1.

Nie jest tajemnicą, że Lewis Hamilton mocno zaangażował się w kampanię na rzecz walki z rasizmem. Wszystko po śmierci George'a Floyda w USA, kiedy to kierowca Mercedesa stał się jednym z ambasadorów ruchu Black Lives Matter. 37-latek założył nawet specjalną organizację, która ma promować różnorodność i tępić różne formy dyskryminacji.

Komisja Hamiltona, bo tak nazywa się powołana do życia organizacja, ma za zadanie przeanalizować przyczyny, dla których czarnoskórzy są nieobecni w sportach motorowych. Z kolei fundacja Misison 44 ma nieść pomoc osobom ze środowisk wykluczonych.

Czytaj także: Formuła 1 bliska kompromisu. Najbogatsi odetchną z ulgą Toto Wolff na celowniku rywali. Trwa szukanie źródła przecieku w F1

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lewis Hamilton zachował się z klasą w tej sytuacji?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)