Max Verstappen w drodze po kolejny tytuł. Za nim ogromny ścisk

Max Verstappen wygrał GP Francji, a Charles Leclerc nie dojechał do mety po kolejnej przygodzie w sezonie 2022. To sprawia, że Holender ma gigantyczną przewagę w klasyfikacji F1. Za nim ustawił się peleton kierowców.

Łukasz Kuczera
Max Verstappen (po lewej) i Charles Leclerc Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen (po lewej) i Charles Leclerc
Przed dwoma tygodniami Charles Leclerc wygrał GP Austrii i kierowca Ferrari chciał zrobić wszystko, aby przed przerwą wakacyjną w Formule 1 maksymalnie zmniejszyć straty do Maxa Verstappena w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Wydarzenia w GP Francji do pewnego momentu układały się po myśli Monakijczyka.

Leclerc wypadł z toru na 18. okrążeniu, gdy znajdował się na prowadzeniu i podarował wygraną w GP Francji na tacy Verstappenowi. W efekcie Holender ma już aż 63 punktów przewagi w klasyfikacji F1. Biorąc pod uwagę jak regularny stał się Holender w sezonie 2022, a także liczne awarie Ferrari, może to być koniec nadziei Leclerca na tytuł mistrzowski.

Pomimo dramatu w GP Francji lider Ferrari utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji F1, co jest zapewne marnym pocieszeniem. Monakijczyk ma obecnie 170 punktów. Trzeci jest Sergio Perez z 163 "oczkami", czwarty Carlos Sainz - 144, piąty George Russell - 143. Niewiele do tej grupy traci też Lewis Hamilton, który zdobył 127 punktów.

W klasyfikacji konstruktorów Red Bull Racing konsekwentnie ucieka Ferrari. Po GP Francji do włoskiej ekipy zbliżył się Mercedes.