Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kierowca F1 pomógł ofiarom powodzi. "Dał przykład innym"

Yuki Tsunoda mieszka we włoskiej Faenzie, którą w ostatnich dniach dotknęła powódź. Kierowca Alpha Tauri pomógł m.in. w oczyszczaniu miasta z mułu rzecznego. Pod wrażeniem jego zachowania jest Lewis Hamilton.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Yuki Tsunoda Instagram / F1 / Na zdjęciu: Yuki Tsunoda
Gdyby nie powódź, która dotknęła centralną część Włoch, w niedzielę bylibyśmy świadkami GP Emilia Romagna. Wyścig Formuły 1 na torze Imola został jednak odwołany, po tym jak najważniejsze miasta regionu znalazły się pod wodą. Częściowo zalany został nawet sam obiekt, na którym mieli rywalizować kierowcy F1. W jego granicy przepływa bowiem rzeka Santerno, która wystąpiła z brzegów.

Obfite ulewy w regionie Emilia Romagna miały miejsce przede wszystkim w ostatni wtorek i środę. Od czwartku, pomimo kolejnych deszczy, poziom wody w rzekach zaczął opadać. Wtedy też można było rozpocząć prace porządkowe w zalanych miastach. Z pomocą ruszył m.in. Yuki Tsunoda. Japończyk pomagał posprzątać ulice Faenzy z mułu rzecznego.

Straty wyrządzone przez żywioł są na tyle duże, że kierowca Alpha Tauri od kilku dni nawołuje w mediach społecznościowych, by fani F1 wpłacali datki na rzecz poszkodowanych. - Emilia Romagna wciąż jest w bardzo złej sytuacji. Proszę pomóżcie, jeśli tylko możecie - powiedział na jednym z nagrań Tsunoda.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

Zachowanie 23-latka docenił Lewis Hamilton. Brytyjczyk skomentował jeden z wpisów młodszego kolegi z toru, zapewniając mu tym samym większe zasięgi w sieci. "Myślę o was wszystkich, o całym waszym zespole i waszych rodzinach. Modlę się za was i przesyłam wam dużo ciepła. Mam nadzieję, że wkrótce to minie" - napisał siedmiokrotny mistrz świata F1.

"Wielkie wyrazy uznania dla Yukiego i zespołu za bycie przykładem dla innych poprzez udzielenie pomocy miastu i mieszkańcom" - dodał Hamilton.

Alpha Tauri ma swoją siedzibę w Faenzy, ale zakład zespołu F1 nie ucierpiał. W tej sytuacji kierownictwo włoskiej ekipy postanowiło udostępnić część pomieszczeń w swojej bazie na rzecz potrzebujących. Osoby, które wskutek powodzi straciły dorobek życia, mogły liczyć na schronienie w fabryce Alpha Tauri.

Wskutek powodzi w regionie Emilia Romagna zginęło co najmniej 14 osób. Kilkanaście tysięcy Włochów zostało ewakuowanych z zalanych terenów. 1 mln euro na rzecz poszkodowanych przekazało już Ferrari, które ma swoje siedziby w tej części Włoch - w Modenie i Maranello. 1 mln euro ofiarom żywiołu przekazała też sama Formuła 1.

Czytaj także:
- Co ze sprzedażą F1? Amerykanie postawili sprawę jasno
- 100 mln dolarów na stole. Polak pokieruje słynną serią wyścigową?

Czy jesteś pod wrażeniem zachowania Yukiego Tsunody?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
  Nie sprzątajcie wszystkiego :) Zostawcie jeszcze trochę błotka dla tańczącego z łopatą. Mongoł łopata ucieszy się, że będzie mógł po raz kolejny robić wygibasy z łopatą, różne
  Czytaj całość
  figury przećwiczyć i obroty przed wielkim show - tańcem z patolami, który ma się niebawem odbyć. To dlatego właśnie łopata tak ciężko baunsuje z łopatą :) Ale ostatnio szef dojechał go merytorycznie i łopacie kazał się zabrać za zamiatanie ulic. Zamiana łopaty na miotłę nie wyszła temu tłukowi na dobre, co widać po jego komentarzu :)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×