Pierwszy wyścig po decyzji Red Bulla. Polski talent musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dutch Photo Agency / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
Materiały prasowe / Dutch Photo Agency / Na zdjęciu: Kacper Sztuka
zdjęcie autora artykułu

Kacper Sztuka w ostatnich dniach stracił miejsce w programie juniorskim Red Bulla. 18-latek z Cieszyna kontynuuje jednak starty w F3, gdzie ma szansę udowodnić swój talent i pokazać, że "czerwone byki" popełniły błąd.

Sezon Formuły 3 wrzuca wyższy bieg. Przed Kacprem Sztuką i resztą stawki trzy weekendy wyścigowe z rzędu, a pierwszym przystankiem będzie tor Circuit de Catalunya, który stanowi 100. rundę w historii tej serii wyścigowej. Dla 18-latka będzie to pierwszy występ od ogłoszenia rozstania z akademią Red Bull Racing, ale nie zmienia to planów młodego Polaka.

Środek sezonu F3 zapowiada się dla Sztuki bardzo pracowicie. W ciągu najbliższych trzech weekendów zaplanowano ściganie na klasycznych obiektach w Hiszpanii, Austrii i Wielkiej Brytanii, które są stałymi pozycjami w kalendarzu.

Dla 18-latka z Cieszyna będzie to wyścigowy debiut na torze pod Barceloną. Kierowca MP Motorsport wierzy, że zaprezentuje odpowiednie tempo i zbierze pozytywne recenzje za swój występ. Zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń, wywalczenie cennych punktów w Katalonii może mieć pozytywny wpływ na przyszłość Sztuki.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". "Takie mam podejrzenie". Ekspert ma wątpliwości ws. Lewandowskiego

- Po krętych ulicach Monako wracamy na tradycyjne tory. Przed nami trzy weekendy wyścigowe z rzędu, więc będzie bardzo pracowicie. Razem z zespołem MP Motorsport będziemy musieli szybko wyciągać wnioski po każdym wyścigu - mówi Sztuka przed występem w Barcelonie.

- Liczę, że na każdą rundę przywieziemy odpowiednią bazę ustawień, aby w piątkowych kwalifikacjach walczyć o dobre pozycje. Mimo że będzie to dla mnie wyścigowy debiut na hiszpańskim obiekcie, to skupiam się na swojej jeździe i kontynuowaniu progresu. Nie byłby on możliwy bez wsparcia moich partnerów Grupy Orlen oraz Extral Aluminium - dodaje 18-latek.

Polak ma obecnie 6 punktów w klasyfikacji generalnej F3. Daje mu to 19. pozycję w mistrzostwach.

Czytaj także:Red Bull ma podejrzenia. Rywale łamią przepisy F1?Głośny transfer w tym tygodniu? F1 czeka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty