Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ecclestone negocjuje z Nurburgringiem. Szefowie Hockenheimring wściekli

Właściciele Nurburgring są blisko porozumienia z szefem Formuły 1 Berniem Ecclestonem, w sprawie nowego kontraktu na organizację Grand Prix Niemiec. Z wyścigami może pożegnać się tor Hockenheimring.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

20 czerwca odbędzie się kolejna edycja Grand Prix Niemiec na torze w Hockenheim. Od 2008 roku wyścigi Formuły 1 w Niemczech są organizowane naprzemiennie przez Nürburgring i Hockenheimring. W przyszłym sezonie wypada kolej słynnej północnej pętli, która jest blisko podpisania nowego 5-letniego kontraktu.

Nowi właściciele Nurburgring, grupa kapitałowa Capricorn z Dusseldorfu, jest w trackie negocjacji z Berniem Ecclestonem. - Spotkałem się z ludźmi z Capricorn. Problem polega na tym, że muszą osiągnąć przychody na poziomie innych europejskich wyścigów. Jako, że tor leży najbliżej Spa, zaoferowałem im podobną ofertą jak Belgom - przyznał 83-latek.

Informacje o negocjacjach Nurburgring i Ecclestone’a wywołały oburzenie szefów toru w Hockenheim, którzy zgodnie z obowiązującym kontraktem, mieli gościć również wyścigi Formuły 1 w sezonach 2016 i 2018. - Umowa nie może i nie zostanie przerwana. Znam pana Ecclestone’a jako rzetelnego i dobrego partnera. Dlatego jestem zaskoczony tą wiadomością - stwierdził szef toru Hockenheimring, Georg Seiler.

Sprzeczne interesy obu niemieckich miast, rzekomo reguluje zapis w obowiązującym kontrakcie zgodnie z którym, umowa traci ważność jeśli jeden z organizatorów jest w stanie zaoferować lepsze warunki.

- Nie mam nic przeciwko Hockenheim - wyjaśnił Ecclestone. - Wydaje się jednak, że oni nie są w stanie spełnić naszych oczekiwań. Aby im pomóc zawieraliśmy zawsze umowę na specjalnych warunkach, ale nie będzie tak wiecznie.

Jeśli Nurburgring podpisze nową umowę, wyścigi Formuły 1 będą organizowane na północnej pętli przez pięć kolejnych sezonów począwszy od 2015 roku.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
onestopstrategy.com
Komentarze (2)
 • Arteta Zgłoś komentarz
  Mieli Schumachera to były 2 wyścigi, a teraz w czołówce sa Rosberg i Vettel i tak trudno o organizację dwóch wyścigów? Aż dziwne to. Lepiej pchać się w Indie, gdzie kierowcy
  Czytaj całość
  powstrzymują się, żeby czegoś głupiego o takim Grand prix nie powiedzieć...
  • tomlord Zgłoś komentarz
   Niech zrobią wyścigi na Hockenheim i Nurburgringu w każdym sezonie. Można by wyrzucić pewne mało interesujące "Tilkodromy" i za nie wstawić ciekawsze tory z historią. W tym sezonie
   Czytaj całość
   powraca Austria, a gdyby tak jeszcze były Magny-Cours, Imola, Estoril oraz Hockenheim i Nurburgring w jednym sezonie, to byłoby super :)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×