Nelson Piquet jr.: Alonso może wygrać Le Mans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / fernandoalo_oficial / Na zdjęciu: Fernando Alonso
Instagram / fernandoalo_oficial / Na zdjęciu: Fernando Alonso
zdjęcie autora artykułu

Były kolega Fernando Alonso z Renault, Nelson Piquet jr, uważa, że Hiszpan jest w stanie wygrać wyścig Le Mans w ciągu kilku lat.

W zeszłym roku Fernando Alonso walczył o wygraną w Indy 500, ale przeszkodziła mu w tym awaria jednostki napędowej Hondy. W tym sezonie Hiszpan będzie próbował zwyciężyć 24-godzinny Le Mans. - Fernando ma silny charakter. Nie dzieli się, wszystko chce mieć dla siebie. Czasami wielki kierowca musi się tak zachowywać, a on jest wielki - powiedział Nelson Piquet Jr o swoim byłym partnerze zespołowym z Renault.

- Ponad dziesięć lat temu był mistrzem w F1. Nadal jest jedną z największych gwiazd. Będzie także mistrzem w Le Mans - dodał w rozmowie dla brazylijskiej wersji gazety "Marca".

Brazylijski kierowca podziwia chęć startów w innych seriach przez Alonso. - Szanuję jego gotowość do ścigania w Indianapolis, Daytonie czy Le Mans. On nie robi tego dla sławy, lecz dlatego, iż lubi rywalizować.

- To bardzo inteligenty kierowca. Na każdy wyścig ma nowy kask, aby później sprzedać replikę. To bardzo komercyjne - zakończył Piquet jr.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica wraca do F1. "W Polsce treningi mogą mieć więcej widzów, niż wyścigi"

Źródło artykułu: