F1: doprowadził Schumachera i Alonso tytułów mistrzowskich. Teraz Flavio Briatore wchodzi do polityki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vladimir Rys / Na zdjęciu: Michael Schumacher (po lewej) i Flavio Briatore
Getty Images / Vladimir Rys / Na zdjęciu: Michael Schumacher (po lewej) i Flavio Briatore
zdjęcie autora artykułu

Flavio Briatore wchodzi do polityki. Były szef Renault i menedżer Fernando Alonso postanowił stworzyć partię polityczną. - Zostałem do tego zmuszony, bo to krytyczny moment dla naszego kraju - powiedział Włoch.

Od lat Flavio Briatore uchodził za nieszablonową postać w świecie Formuły 1. Miał opinię playboya, który pojawiał się w padoku F1 towarzystwie pięknych i dużo młodszych dziewczyn. Był przy tym niezwykle skuteczny, bo zdobywał tytuły mistrzowskie w F1 z Michaelem Schumacherem czy Fernando Alonso.

Teraz Włoch postanowił się sprawdzić w polityce, po tym jak założył partę "Il Movimento del Fare".

Czytaj także: Świetlana przyszłość George'a Russella w F1 - Zostałem do tego zmuszony, bo to krytyczny moment dla naszego kraju. Jestem całkowicie niezależny, niepowiązany z obecnymi partiami politycznymi. Zamierzam w pełni służyć obywatelom - ogłosił Briatore we włoskich mediach.

ZOBACZ WIDEO: Podsumowanie tygodnia. Legia Warszawa i dziwne praktyki. Co z formą reprezentantów?

Były szef Benettona i Renault zapowiedział stworzenie programu politycznego, który będzie ukierunkowany na młodych. - Chcę, aby odnoszący sukcesy przedsiębiorcy i specjaliści, razem ze swoimi pomysłami i wizjami ruszyli nasz kraj do przodu. Razem możemy stworzyć nowe miejsca pracy i przyciągnąć nowe inwestycje. Zrobimy to całkowicie za darmo - dodał Briatore.

Briatore odnosił sukcesy z Benettonem w latach 90. w F1. To właśnie u jego boku pierwsze dwa tytuły mistrzowskie zdobył Michael Schumacher. Później Włoch szefował ekipie Renault i razem z nią przerwał dominację Ferrari oraz "Schumiego". Wypromował przy tym kolejną nową gwiazdę F1 - Fernando Alonso. Hiszpan u boku Briatore zostawał mistrzem świata w sezonach 2005-2006.

Czytaj także: Kimi Raikkonen nie słucha inżynierów

Włoch ma też w swojej karierze epizod związany z dyskwalifikację i zakazem działania w F1. Gdy w roku 2008 szefował Renault, nakazał Nelsonowi Piquet Jr rozbić swój samochód podczas Grand Prix Singapuru. Brazylijczyk swoim wypadkiem spowodował wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa, co pomogło w odniesieniu zwycięstwa Fernando Alonso. Hiszpan przekonywał, że nie wiedział o działaniach swojego szefa.

69-letni Flavio Briatore prywatnie jest w związku z 39-letnią modelką Elisabettą Gregoraci. Z poprzedniego związku ma też dziecko z inną z modelek, Heidi Klum.

Źródło artykułu: