Kokpit Kibice

F1. Koronawirus. Chase Carey napisał list do wszystkich kibiców. Przeprasza za to, co wydarzyło się w Australii

Formuła 1 postanowiła wystosować list do kibiców w związku z odwołaniem Grand Prix Australii. "Przepraszamy fanów, których dotknęło odwołanie wyścigu w Melbourne oraz przełożenie kolejnych" - napisał Chase Carey, szef F1.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Chase Carey (po prawej) Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Chase Carey (po prawej)

Formuła 1 nie poradziła sobie najlepiej z pandemią koronawirusa. Podczas gdy chociażby MotoGP potrafiło w odpowiednim momencie reagować i odwoływać wyścigi, F1 liczyła na rozegranie zgodnie z planem pierwszych rund nowego sezonu.

Próba rozegrania Grand Prix Australii zakończyła się skandalem, po tym jak wykryto koronawirusa u jednego z pracowników McLarena. Po wielogodzinnych rozmowach wyścig na Albert Park w Melbourne odwołano. Teraz F1 próbuje w jakiś sposób zaradzić kryzysowi wizerunkowemu.

"Chcieliśmy przedstawić pewne przemyślenia i naszą perspektywę na to, co wydarzyło się w ostatnim tygodniu w momencie pandemii koronawirusa" - takimi słowami list do kibiców F1 rozpoczął Chase Carey, który rządzi królową motorsportu.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

"Przede wszystkim, naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo kibiców, zespołów i personelu F1, a także całego społeczeństwa" - dodał Brytyjczyk.

"Przepraszam fanów, których dotknęło odwołanie wyścigu w Australii oraz przełożenie kolejnych. Decyzje te są podejmowane przez Formułę 1, FIA i naszych lokalnych promotorów w szybko zmieniających się i ewoluujących okolicznościach. Uważamy jednak, że są właściwe i konieczne. Myślimy też o osobach już dotkniętych koronawirusem, w tym również tych z rodziny F1" - napisał Carey.

"Rozumiemy, że każdy chce wiedzieć, jaka będzie przyszłość F1 w 2020 roku. Nie możemy udzielić jednoznacznych odpowiedzi na ten moment, biorąc pod uwagę jak zmienna jest sytuacja. Planujemy rozpoczęcie mistrzostw, gdy będzie to bezpieczne. Codziennie kontaktujemy się z ekspertami i urzędnikami ds. zdrowia, oceniając co możemy zrobić w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Będziemy was o tym informować na bieżąco" - podsumował szef F1.

Czytaj także:
Pirelli musi spalić 1800 opon po Grand Prix Australii
Były mistrz świata obwinia McLarena o odwołanie wyścigu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy odwołanie Grand Prix Australii było dobrą decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • Treevill Zgłoś komentarz
  Hamilton jasno skomentował całą sytuację. Liczy się tylko kasa a nie zdrowie kibiców i pracowników zespołów.
  • Automat Komentujący Zgłoś komentarz
   sezon 2020 powinien zostać zatrzymany uspokojony poprzez ogłoszenie, że został przeniesiony na 2021 - a wszystkie zmiany regulaminowe które miały nastąpić w roku 2021, przeniesione na
   Czytaj całość
   2022. Fabryki odetchnęły by, wszelkie umowy przestawione o rok. No chyba że ktoś by się nie zgadzał (to skomplikowana sprawa), w tym roku ile by się udało zrobić wyścigów tyle by było. Nawet bez kibiców - tylko dla pokrycie kosztów przeczekania do kolejnego roku. Zamiast odwołanych wyścigów - wyścig wirtualny wszystkich kierowców dla rozrywki kibiców, z licencjonowanej aplikacji.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×