Koronawirus. Wielka Brytania. Darmowe jedzenie dla służby zdrowia. Za akcją stoi były szef zespołu F1

Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: pit-stop w wykonaniu McLarena
Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: pit-stop w wykonaniu McLarena

Ron Dennis, były szef McLarena, wpadł na pomysł mający na celu pomoc brytyjskiej służbie zdrowia. 72-latek stworzył akcję, dzięki której możliwe będzie dostarczanie darmowych posiłków personelowi zatrudnionemu w szpitalach.

W tym artykule dowiesz się o:

Ron Dennis sprawował różnego rodzaju funkcje w Formule 1 w latach 1981-2017. Mimo sportowej emerytury, Brytyjczyk postanowił działać w obliczu walki z pandemią koronawirusem. Dennis stworzył stronę SalutetheNS.org, poprzez którą można zapewnić darmowe posiłki pracownikom służby zdrowia przez najbliższe trzy miesiące.

Jak zdradził Dennis, dania będą przekazywane bezpłatnie personelowi zatrudnionemu na OIOM-ach, zespołom anestezjologicznym i pogotowia ratunkowego. Spora część z nich nie jest bowiem w stanie opuścić swoich placówek z powodu trwającej pandemii i musi służyć państwu.

Rodzina Dennisów przekazała na tę akcję 1 mln funtów. Bardzo szybko decyzję o włączeniu się do niej podjęły takie firmy jak Tesco, Absolute Taste czy Yodel.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"

- To czas, w którym wszystkie osoby prywatne i firmy muszą wstać i zjednoczyć się w walce z COVID-19. Cieszę się, że mogę prowadzić taką inicjatywę, która ma na celu zapewnienie posiłków służbie zdrowia. Przynajmniej mają mniej powodów do zmartwień - przekazał Dennis.

Były szef McLarena zdradził, że jeszcze w tym tygodniu uda się dostarczyć pierwszą pomoc dla pracowników służby zdrowia.

- To ogromny wysiłek logistyczny, by zbudować dużą, profesjonalną dostawę żywności w ciągu tygodnia. I to niemal od zera. Byłem pod wrażeniem tego, co udało nam się osiągnąć. Potrzebujemy jednak też wsparcia od innych i ciągłych dostaw, aby utrzymać ten program przy życiu - dodał Dennis.

W pierwszej kolejności darmowe jedzenie docierać będzie do szpitala Johna Radcliffe'a w Oksfordzie oraz Great Ormond w Londynie. Wkrótce na liście znajdą się kolejne placówki.

Czytaj także:
Robert Kubica o koronawirusie. "Nie znaleźliśmy się nigdy w takiej sytuacji"
Schumacher obawia się setek zwolnień w F1

Źródło artykułu: