F1. Panthera Team Asia nie rezygnuje z planów. Nowy zespół chce dołączyć do Formuły 1

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1
Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1
zdjęcie autora artykułu

Kryzys nie powstrzymał właścicieli Panthera Team Asia w działaniach mających na celu dołączenie do Formuły 1. Jako że do rewolucji technicznej w F1 dojdzie jednak rok później, to ekipa chce rozpocząć rywalizację w sezonie 2022.

W tym artykule dowiesz się o:

Już kilka miesięcy teamu osoby stojące za Panthera Team Asia Asia zgłosiły w mediach chęć rywalizacji w Formule 1 począwszy od sezonu 2021. Nowa ekipa chciała wykorzystać fakt, że w królowej motorsportu dojdzie nie tylko do rewolucji technicznej, ale też finansowej. Mniejsze budżety oraz bardziej sprawiedliwy podział nagród miał zachęcić inwestorów.

Koronawirus sprawił, że nowe przepisy techniczne wejdą w życie rok później - dopiero w sezonie 2022. Dodatkowo zmniejszono po raz kolejny limit wydatków - do poziomu 145 mln dolarów. To sprawia, że Panthera Team Asia jeszcze mocniej jest zainteresowana dołączeniem do F1.

- Za nami prawdziwy rollercoaster, ale wciąż żyjemy. Projekt nie umarł. Tak naprawdę celowaliśmy w starty w roku 2022 jeszcze zanim uderzył obecny kryzys. Obecnie szukamy drogi, aby zrealizować nasz plan. Mieliśmy grupę ludzi pracujących przy projekcie samochodu. Wykonali oni wstępne prace nad aerodynamiką. Rozmawiamy też z inwestorami - zdradził "Motorsportowi" Benjamin Durand, szef zespołu.

ZOBACZ WIDEO: Kolejni sportowcy nie chcą trenować w COS-ach. Minister sportu komentuje: Uważam, że część dyscyplin może trenować w domu

Durand wcześniej był zaangażowany w działalność rosyjskiego SMP Racing w wyścigach długodystansowych. O osobach stojących i finansujących Panthera Team Asia nie chce jednak mówić zbyt wiele. Sama nazwa wskazuje jedynie, że za nowym tworem stoją inwestorzy z Azji.

- Czekamy. Chcemy zobaczyć, co się stanie z F1, zanim powiemy coś więcej. Mówi się teraz, że pojawią się możliwości zakupu innego zespołu. Zobaczymy, czy tak będzie - dodał Durand.

Brytyjczyk zdradził też, że prowadzona przez niego ekipa miała już podpisany kontrakt na dostawę silników i innych części z jednym z producentów. Do zawarcia umowy doszło tuż przed wybuchem pandemii COVID-19.

Tymczasem Formuła 1 w październiku ubiegłego roku oświadczyła, że nie prowadzi żadnych zaawansowanych rozmów na temat dołączenia do stawki nowego zespołu, co uderzyło w wiarygodność projektu Panthera Team Asia.

Przed obecnym kryzysem o zainteresowaniu startami w F1 mówili też przedstawiciele hiszpańskiego Camposa, który od wielu lat ściga się w niższych seriach wyścigowych. Gdyby do tego doszło, w niedalekiej przyszłości stawka królowej motorsportu mogłaby się wydłużyć nawet do dwunastu zespołów.

Czytaj także: Robert Kubica może mówić o szczęściu Robert Kubica do dziś nie podziękował Nickowi Heidfeldowi

Źródło artykułu: