F1. Czas na Afrykę. Wyścig na tym kontynencie pomoże w walce o równe prawa
Afryka to jedyny zamieszkały kontynent, który jest omijany przez Formułę 1. Zdaniem Lewisa Hamiltona, czas to zmienić. Organizacji wyścigu F1 w Afryce byłaby sygnałem, że królowa motorsportu wspiera czarnoskórych.Królowa motorsportu po raz ostatni gościła na afrykańskim kontynencie w roku 1993, gdy rozgrywano Grand Prix RPA na torze Kyalami. Od tego momentu minęło jednak już prawie 30 lat.
- Gdzie chciałbym się ścigać? To jest proste pytanie. Afryka. To bardzo ważne miejsce dla F1 i musimy tam wrócić. W tej chwili Formuła 1 jeździ do krajów i nie zostawia zbyt wiele po sobie. Musi się zmienić w sport, który pojawia się w danej lokalizacji i zostawia jakieś dziedzictwo. Coś, co może pomóc lokalnym społecznościom - powiedział Hamilton w rozmowie, jaką opublikował Mercedes.
ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Ekspert ocenia zachowanie kibiców na trybunach. "Nie chcę nikogo bronić, ale ryzyko zarażenia jest minimalne"
- Afryka to piękne miejsce i wyścig F1 może podkreślać jej walory. To najważniejszy punkt, do którego musimy się udać. Nie możemy ciągle stawiać na pieniądze. Chodzi o tamtejszych ludzi, w biznesie nie zawsze stawia się na kasę - dodał Hamilton.
Obecnie kraje afrykańskie nie wyrażają dużego zainteresowania F1. Wynika to m.in. z coraz wyższych opłat za prawa do organizacji zawodów królowej motorsportu. W sezonie 2020 w kalendarzu miały zadebiutować tory w Wietnamie i Holandii. Sporo mówi się też o nowych wyścigach w Miami i Arabii Saudyjskiej. O Afryce jednak cisza.
Czytaj także:
Robert Kubica po rozmowie z Danielem Obajtkiem
Alfa Romeo nie zorganizuje testów F1
Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot
-
Krzysztof 66 Zgłoś komentarz
nie skalali się pracã a żyjã na rachunek -
yes Zgłoś komentarz
decydować o równym rozdzielaniu miejsc zawodów, rozgrywanych dyscyplinach sportowych, noszeniu butów, śpiewaniu polskich piosenek. Jamajka też będzie chciała tego co odbywa się w Europie albo w Azji. A USA? mają różnych obywateli i też nie mają wszędzie i wszystkiego... -
yes Zgłoś komentarz
decydować o równym rozdzielaniu miejsc zawodów, rozgrywanych dyscyplinach sportowych, noszeniu butów, śpiewaniu polskich piosenek. Jamajka też będzie chciała tego co odbywa się w Europie albo w Azji. A USA? mają różnych obywateli i też nie mają wszędzie i wszystkiego... -
RobertW18 Zgłoś komentarz
podkreślać jej walory." Piękne dziką przyrodą, a nie torami wyścigowymi, które bynajmniej nie "podkreślają walorów". MŚ w piłce nożnej dowiodły, że miejscowa ludność ma bardzo często skłonności grabieżcze i napastliwe. "To najważniejszy punkt, do którego musimy się udać." Niby dlaczego "najważniejszy"? "Nie możemy ciągle stawiać na pieniądze. Chodzi o tamtejszych ludzi, w biznesie nie zawsze stawia się na kasę." Mętne to wszystko. Jeśli ktoś domaga się, by inni ludzie płacili za coś, co im się nie opłaca, to niech wysunie bardzo przekonujące przesłanki do takich wniosków.