Chwile grozy w wyścigu F2. W kokpicie Micka Schumachera wybuchła gaśnica (wideo)

O wielkim pechu może mówić syn Michaela Schumachera, który nie ukończył wyścigu Grand Prix Styrii Formuły 2. W bolidzie niemieckiego kierowcy doszło bowiem do awarii systemu gaśniczego.

Piotr Bobakowski
Mick Schumacher Twitter / Ferrari / Na zdjęciu: Mick Schumacher
Syn Michaela Schumachera, Mick Schumacher (Prema Powerteam), był zmuszony do wycofania się z rywalizacji w niedzielnym wyścigu GP Styrii Formuły 2 z powodu wybuchu gaśnicy w swoim bolidzie. Przyczyny awarii nie są znane.

"Nadzieje Micka Schumachera na miejsce na podium zostały rozwiane w dymie wydostającym się z kokpitu" - pisze "The Sun". 21-latek, któremu eksperci F1 wróżą karierę na miarę słynnego ojca, w momencie wybuchu znajdował się na trzeciej pozycji w wyścigu, którego areną był austriacki Red Bull Ring.

Potomek siedmiokrotnego mistrza świata F1 był bardzo niepocieszony. Schumacher jr do tej pory tylko raz znalazł się na podium zawodów F2. W ubiegłym roku Niemiec zwyciężył GP Węgier.

Niedzielne GP Styrii F2 wygrał Duńczyk Christian Lundgaard (ART Grand Prix) przed Brytyjczykiem Danem Ticktumem (DAMS) i Nowozelandczykiem Marcusem Armstrongiem (ART Grand Prix).