F1. Ciąg dalszy skandalu z udziałem Nikity Mazepina. Rosjanie stanęli w obronie rodaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Nikita Mazepin
Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Nikita Mazepin
zdjęcie autora artykułu

Nikita Mazepin umieścił w social mediach nagranie, na którym kilkukrotnie dotyka piersi innej kobiety. Kibice zaczęli się domagać usunięcia kierowcy z F1, a jego zespół uznał to za "odrażające". W obronie Mazepina stają Rosjanie.

Nikita Mazepin jeszcze nie zadebiutował w Formule 1, a już wywołał skandal obyczajowy. Wszystko za sprawą filmu, jaki umieścił w social mediach. Na nagraniu Rosjanin dotykał kilkukrotnie piersi kobiety jadącej z nim w samochodzie. Nie zaprzestał nawet w momencie, gdy ta pokazała mu środkowy palec.

Mazepin przeprosił za swoje zachowanie i usunął film z internetu, zaś Haas w oficjalnym komunikacie uznał takie wybryki za "odrażające". Kibicom F1 to nie wystarczyło i założyli oni specjalną petycję, która wzywa amerykański zespół do zerwania kontraktu z 21-latkiem.

W obronie Rosjanina stanęli jednak jego rodacy. - Obecnie kierowcy F1 są coraz słabsi i rozmyci z powodu PR-u, kwestii sponsorskich czy komunikacji z mediami. W tym sporcie zostało już niewiele indywidualności - ocenił w "Sport-Express" Igor Ermilin, były doradca prezydenta Rosyjskiej Federacji Motorowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: LeBron James trenuje z córką

- Media społecznościowe to zło, które niestety daje każdemu możliwość ingerencji w prywatność innych osób. Kierowca F1 to normalna osoba, która ponosi konsekwencje za każde kichnięcie. Wszyscy wiedzą, że podobne rzeczy, takie jak na filmie Mazepina, dzieją się w życiu osobistym innych ludzi. Musimy pozwolić sportowcom, by nadal pozostali ludźmi - dodał Ermilin.

Zdaniem Oksany Kosaczenko, byłej menedżer Witalija Pietrowa, reakcja zachodnich mediów w tej sytuacji jest przesadzona. - Nikita zrobił w tej sytuacji wszystko, co miał zrobić. Przeprosił i myślę, że to wystarczy. Film trwający 1,5 s. stał się nagle największym koszmarem wszech czasów. Czy z tego powodu należy mu wszystko odebrać? - zapytała Kosaczenko.

- Jego słowa świadczą o tym, że wyciągnął wnioski z tej sytuacji. Wie, że jako kierowca F1 jest pod ścisłą kontrolą mediów, jak i wrogów w padoku. Zrobi to, co do niego należy. Nikita ma swój rozum, inteligentnych ludzi wokół i rodziców, którzy powiedzą mu, jak się ma zachowywać w danej sytuacji - dodała była menedżerka Pietrowa.

Czytaj także: Mercedes czeka na Lewisa Hamiltona Orlen i Kubica rozmawiają z Alfą Romeo

Źródło artykułu: