F1. Bolid Alfy Romeo już w Warszawie. Prezes Orlenu podgrzewa atmosferę

Teatr Wielki w Warszawie jest już gotowy na prezentację Alfy Romeo na sezon 2021. Do stolicy Polski dotarła też nowa maszyna ekipy Roberta Kubicy - model C41. Początek poniedziałkowej uroczystości o godz. 12.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
bolid Alfy Romeo Twitter / DanielObajtek / Na zdjęciu: bolid Alfy Romeo
W poniedziałek o godz. 12 w Teatrze Wielkim w Warszawie rozpocznie się prezentacja Alfy Romeo na sezon 2021. W uroczystości, która transmitowana będzie w social mediach Orlenu i Orlen Teamu, udział wezmą Robert Kubica, Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi.

Przed uroczystością w stolicy Polski atmosferę podgrzał Daniel Obajtek. Prezes Orlenu opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym można zobaczyć model C41 znajdujący się na deskach Teatru Wielkiego. Jest on jednak przykryty czarnym materiałem, tak aby kibice nie dowiedzieli się zbyt wiele na temat nowej maszyny Alfy Romeo.

Co ciekawe, w sieci pojawiło się jednak nagranie, na którym widać moment wprowadzania C41 na scenę Teatru Wielkiego. Można na nim dostrzec fragment nowego bolidu i już teraz można napisać, że malowanie Alfy Romeo w sezonie 2021 nieco się zmieni.

Jeśli zaś chodzi o samą konstrukcję, C41 to rozwinięcie zeszłorocznej konstrukcji - modelu C39. W dobie koronawirusa zespoły Formuły 1 zgodziły się na ograniczenie prac rozwojowych, aby zmniejszyć koszty. Dlatego przed sezonem 2021 możliwe były tylko dwie poważne modyfikacje w aerodynamice. Alfa Romeo jeden z "żetonów" postanowiła przeznaczyć na zmianę nosa, który ma być znacznie węższy i przypominać kształtem rozwiązanie znane z Mercedesa.

Alfa Romeo w poniedziałek będzie trzecim zespołem F1, który odsłoni bolid. Do tej pory maszyny na rok 2021 pokazały McLaren i Alpha Tauri.

Czytaj także:
Brutalne realia wyścigów znów dają o sobie znać
Do Kubicy dołączają kolejni. Ambitne plany legły w gruzach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wieloryb na brzegu. Co za zdjęcie Mariusza Pudzianowskiego!
Czy Alfa Romeo poprawi swoje wyniki w F1 w sezonie 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×