Formuła 1 ogłasza stypendia i praktyki. To element walki z rasizmem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: start do wyścigu F1
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: start do wyścigu F1
zdjęcie autora artykułu

Po tym jak Komisja Hamiltona nie zostawiła suchej nitki na F1 w związku z brakiem tolerancji w królowej motorsportu, Formuła 1 zareagowała natychmiast. W środę przedstawiono program stypendiów i praktyk dla osób ze środowisk wykluczonych.

W tym artykule dowiesz się o:

Komisja Hamiltona, założona przez aktualnego mistrza świata Formuły 1, opublikowała raport dotyczący nietolerancji w motorsporcie. Nie zostawia on suchej nitki na F1 - tylko 1 proc. padoku tworzą osoby czarnoskóre (szczegóły TUTAJ). Dlatego też dokument stworzony pod nadzorem Lewisa Hamiltona doczekał się natychmiastowej reakcji.

W środę Formuła 1 poinformowała o rozpoczęciu trzech nowych inicjatyw, które mają na celu zwiększyć różnorodność tego środowiska. Pierwsza z nich dotyczy stypendiów inżynierskich dla 10 studentów z grup niedostatecznie reprezentowanych w F1.

"Każde stypendium zapewni pełny koszt czesnego i zapewni studentowi środki na życie. Studenci wezmą udział w studiach licencjackich w Wielkiej Brytanii oraz podyplomowych we Włoszech" - poinformowała Formuła 1. Studentów przyjmą uniwersytety we włoskiej Emilia-Romanii, a także uczelnie na Wyspach - m.in. w Oxfordzie, Coventry i Manchesterze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za zmiana! Mistrz olimpijski wygląda jak... Conor McGregor

Co więcej, każda z 10 ekip F1 zobowiązała się zapewnić studentom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego. W fabrykach będą oni mogli liczyć na praktyki, w trakcie których zobaczą jak zespoły funkcjonują od środka.

Formuła 1 w środę ogłosiła też start programu stażowego. Chętni będą mogli liczyć na staże bezpośrednio w F1, gdzie zajmować się będą m.in. marketingiem, mediami czy kwestiami sportowymi. W tym przypadku na przyjęcie do programu również mogą liczyć wyłącznie osoby ze środowisk niedostatecznie reprezentowanych w F1.

- Formuła 1 to globalny sport z fanami na całym świecie. Chcemy być tak różnorodni, jak różnorodna jest nasza baza kibiców. Dlatego podejmujemy działania, aby utalentowani ludzie ze środowisk wykluczonych mieli jak najlepsze możliwości zdobycia doświadczenia i zbudowania kariery w F1 - przekazał w komunikacie Stefano Domenicali, szef F1.

Czytaj także: George Russell odniósł się do spekulacji transferowych Kolejny Schumacher puka do bram F1

Źródło artykułu: