KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Formuła 1 ogłasza stypendia i praktyki. To element walki z rasizmem

Po tym jak Komisja Hamiltona nie zostawiła suchej nitki na F1 w związku z brakiem tolerancji w królowej motorsportu, Formuła 1 zareagowała natychmiast. W środę przedstawiono program stypendiów i praktyk dla osób ze środowisk wykluczonych.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
start do wyścigu F1 Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

Komisja Hamiltona, założona przez aktualnego mistrza świata Formuły 1, opublikowała raport dotyczący nietolerancji w motorsporcie. Nie zostawia on suchej nitki na F1 - tylko 1 proc. padoku tworzą osoby czarnoskóre (szczegóły TUTAJ). Dlatego też dokument stworzony pod nadzorem Lewisa Hamiltona doczekał się natychmiastowej reakcji.

W środę Formuła 1 poinformowała o rozpoczęciu trzech nowych inicjatyw, które mają na celu zwiększyć różnorodność tego środowiska. Pierwsza z nich dotyczy stypendiów inżynierskich dla 10 studentów z grup niedostatecznie reprezentowanych w F1.

"Każde stypendium zapewni pełny koszt czesnego i zapewni studentowi środki na życie. Studenci wezmą udział w studiach licencjackich w Wielkiej Brytanii oraz podyplomowych we Włoszech" - poinformowała Formuła 1. Studentów przyjmą uniwersytety we włoskiej Emilia-Romanii, a także uczelnie na Wyspach - m.in. w Oxfordzie, Coventry i Manchesterze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za zmiana! Mistrz olimpijski wygląda jak... Conor McGregor

Co więcej, każda z 10 ekip F1 zobowiązała się zapewnić studentom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego. W fabrykach będą oni mogli liczyć na praktyki, w trakcie których zobaczą jak zespoły funkcjonują od środka. 

Formuła 1 w środę ogłosiła też start programu stażowego. Chętni będą mogli liczyć na staże bezpośrednio w F1, gdzie zajmować się będą m.in. marketingiem, mediami czy kwestiami sportowymi. W tym przypadku na przyjęcie do programu również mogą liczyć wyłącznie osoby ze środowisk niedostatecznie reprezentowanych w F1.

- Formuła 1 to globalny sport z fanami na całym świecie. Chcemy być tak różnorodni, jak różnorodna jest nasza baza kibiców. Dlatego podejmujemy działania, aby utalentowani ludzie ze środowisk wykluczonych mieli jak najlepsze możliwości zdobycia doświadczenia i zbudowania kariery w F1 - przekazał w komunikacie Stefano Domenicali, szef F1.

Czytaj także:
George Russell odniósł się do spekulacji transferowych
Kolejny Schumacher puka do bram F1

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy podoba ci się program ogłoszony przez F1 w środę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • WilkiDMP2025 Zgłoś komentarz
  buhahahaha bambusów bedą uczyć techniki 21 wieku, buahaahahah
  • Sebolini Zgłoś komentarz
   Chwila chwila. Dodatkowe staże będą tylko dla osób "reprezentujących mniejszości". Czyli nie jest ważna wiedza, umiejętności, czy zaangażowanie kandydata, a punktowany
   Czytaj całość
   będzie kolor skóry? Czy to nie brzmi troszkę jak rasizm? Czytałem wcześniejszy artykuł o tym raporcie, i sami sobie w nim odpowiedzieli, dlaczego w świecie F1 jest mało czarnoskórych. Zwyczajnie nie wybierają kierunków ścisłych, technicznych, czyli de facto pozwalających wejść w tą branżę. Ten program to absurd. A jeśli chodzi o kierowców, czarnoskórzy najwidoczniej nie potrafią jeździć. Podobnie jak NBA jest zdominowana przez czarnych, bo biali nie potrafią skakać...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×