Poznaliśmy pierwszego medalistę Fogo Futsal Ekstraklasy

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę drugiego meczu, którego stawką był brązowy medal Fogo Futsal Ekstraklasy. Piast Gliwice ostatecznie pokonał GI Malepszy Arth Soft Leszno 5:3 i zajął 3. miejsce.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs Piast Gliwice Materiały prasowe / Bartosz Barański / Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs. Piast Gliwice
Ubiegłoroczny mistrz Polski Piast, który w półfinale play-off został wyeliminowany przez Constract Lubawa, okazał się lepszy w tzw. małym finale. W nim rywalem gliwiczan był GI Malepszy Arth Soft Leszno. Drużyna z Wielkopolski walczyła o historyczne podium dla klubu.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W środę górą był Piast, który pewnie pokonał rywala na jego terenie. Dużo więcej emocji było w drugim spotkaniu (zespoły grają do dwóch zwycięstw). Do przerwy 1:0 prowadzili gospodarze. Po zmianie stron, to leszczynianie zdobyli dwa gole i wydawało się, że dowiozą wygraną do końca. Jednak na 21 sekund przed końcem Breno Rosa wyrównał.

Sporo emocji było w dogrywce. W jej pierwszej części obie drużyny zdobyły po jednej bramce. W drugiej na prowadzenie wyszli goście, ale Piast szybko wyrównał, a w drugiej gliwiczanie strzelając dwa gole zapewnili sobie wygraną 5:3 i brązowy medal.

Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw):

Piast Gliwice - GI Malepszy Arth Soft Leszno  5:3 (2:2, 1:0)
Cadini 18', 46, Rosa 40', 50', Szadurski 45' - Siecla 29', Betowski 38', Neutzling 44'

Stan rywalizacji: 2:0.

Piast Gliwice zdobył brązowy medal.

W niedzielę rozegrane zostanie drugiej spotkanie finałowe. Potyczki Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.

Wyeliminowali mistrza, powalczą o czwarty medal. "Nie graliśmy na alibi"
Najpiękniejsze gole półfinałów Fogo Futsal Ekstraklasy (wideo)