Trener ekstraklasowicza stawia sprawę jasno. "Trochę jechaliśmy na oparach"

W minionych rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy drużyna Red Dragons Pniewy zajęła piąte miejsce. Wyniki swoich podopiecznych podsumował trener Łukasz Frajtag.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Łukasz Frajtag Materiały prasowe / Bartosz Barański / Łukasz Frajtag
W Fogo Futsal Ekstraklasie 2022/2023 ekipa Red Dragons Pniewy 13-krotnie wygrywała, cztery razy zremisowała i poniosła 11 porażek. W sumie zapisała na swoim koncie 43 punkty. Zdołała awansować do fazy play-off. W ćwierćfinale pniewianie musieli uznać wyższość ekipy z Leszna.

Jak końcowy rezultat ocenia trener "Czerwonych Smoków" Łukasz Frajtag? - Jak mówi klasyk, przed sezonem taki wynik byśmy brali pewnie w ciemno. Uważam, że nie było szans na czwarte miejsce po sezonie zasadniczym. Zakończyliśmy go na piątym, dzięki czemu w ćwierćfinale play-off nie musieliśmy grać z Rekordem, Constractem i Piastem - powiedział w rozmowie z futsalpniewy.pl

- Zagraliśmy z GI Malepszy Arth Soft Leszno i tu widzieliśmy swoją szansę na awans do półfinału. Na pewno ta szansa była większa niż z wcześniej wspomnianymi zespołami. Było blisko niespodzianki, pierwszy mecz u siebie wygraliśmy, ale leszczynianie wykorzystali atut własnego parkietu i kolejne dwa mecze przegraliśmy - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Tego brakowało Bayernowi. Lewandowski zdradził kulisy

Ocenił też, że jego zespołowi zabrakło nieco szerszej kadry. - Kilka meczów wcześniej kontuzji doznał Oskar Stankowiak i tę końcówkę już trochę jechaliśmy na oparach. Było widać po drużynie, że jest bardzo zmęczona. Daliśmy sobie dobrą szansę tym piątym miejscem w rundzie zasadniczej, ale nie wykorzystaliśmy jej - podkreślił.

Po sezonie 2022/2023 z Red Dragons rozstał się Mykyta Storożuk. Wiadomo, że kadra ekipy z Wielkopolski zostanie wzmocniona.

- U nas, jak to jest w zwyczaju, nie będzie to zbyt intensywne. Staramy się zawsze stabilizować skład, zachowując trzon drużyny. Dołączy kilku młodych zawodników. Wzmocniliśmy się Yvaaldo Gomesem i możliwe, że dołączy jeszcze jeden klasowy futsalista - podsumował Frajtag.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP.

Zobacz także:
Tak mistrz Polski świętował historyczny tytuł [WIDEO]
Ruch Chorzów podjął decyzję w sprawie kapitana


Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×