Pogromcy mistrzów Polski z triumfem w futsalowej Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / X UEFA Futsal / Zawodnicy Palmy Futsal ponownie triumfowali w Lidze Mistrzów

Po raz drugi w historii zwycięstwo w Lidze Mistrzów odniósł zespół Palma Futsal. Drużyna z Mallorki w finale pokonała Barcelonę, a wcześniej wyeliminowała Constract Lubawa.

W Erewaniu odbył się turniej Final Four UEFA Futsal Champions League. Wzięły w nim udział dwie hiszpańskie drużyny i dwie portugalskie.

Obrońcą trofeum był zespół Palma Futsal, który w Elite Round pokonał Constract Lubawa. Przed rokiem hiszpańska drużyna pokonała Piasta Gliwice. Polskie zespoły w swoich grupach zajmowały świetne drugie miejsca.

W grze o finał FC Barcelona pokonał Sporting. Natomiast Palma Futsal po dogrywce 4:4 remisowała z Benficą, ale lepiej egzekwowała rzuty karne.

W niedzielnym spotkaniu o 3. miejsce górą Benfica, która zwyciężyła 6:3.

W finale do przerwy prowadziła Palma Futsal 2:1. W 2. części obrońca trofeum podwyższył prowadzenie. Nerwowo było w końcówce. Barcelona w 38. minucie otrzymała czerwoną kartkę, wycofała bramkarza i została skarcona. Rywale zdobyli czwartego gola, a po chwili piątego i mogli cieszyć się z kolejnego triumfu w Lidze Mistrzów!

Półfinały:

FC Barcelona - Sporting 5:4

Sporting - Palma Futsal 4:4 k. 3:4

Mecz o 3. miejsce:

Sporting - Benfica 3:6

Finał:

FC Barcelona - Palma Futsal 1:5 (1:2) Adolfo 15' - Romulo 19', Vilian 20', Neguinho 34', 40', Chaguinha 40'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w kolejnym sezonie mistrz Polski awansuje Elite Round?