Rekord tego błędu już nie popełni. "Odrobiliśmy lekcję"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Rekord Bielsko-Biała
Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Rekord Bielsko-Biała
zdjęcie autora artykułu

W środę w Fogo Futsal Ekstraklasie rozpocznie się walka o złoty medal w lidze futsalu. Po dwóch latach mistrzowską koronę będzie chciał odzyskać Rekord Bielsko-Biała.

Skład finału play-off Fogo Futsal Ekstraklasy jest takim sam jak przed rokiem. Po wprowadzeniu po latach fazy pucharowej ligę wygrał Rekord Bielsko-Biała, ale historyczny triumf zanotował Constract Lubawa.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

W potyczkach o złoto to Konstruktorzy będą faworytem. Swoje plany mają bielszczanie. - Jesteśmy w finale. Zobaczymy, co będzie dalej. Przed nami decydujące mecze - stwierdził w rozmowie z oficjalnym kanałem Fogo Futsal Ekstraklasy Chus Lopez.

- Ta drużyna ma ambicje, jest głodna, chce więcej. Do złota daleka droga. Po półfinale mogliśmy się kilka dni pocieszyć. To był stresujący czas - dodał trener Rekordu. - Constract do bardzo dobry zespół. Będziemy gotowi - podsumował.

Z optymizmem do ostatnich meczów sezonu podchodzi Artur Popławski. - Piast w ostatnich miesiącach był najlepszą drużyną w Ekstraklasie. Skoro potrafiliśmy ich pokonać dwukrotnie, to pokazuje, że również jesteśmy bardzo mocni - powiedział zawodnik po półfinałowych starciach z gliwiczanami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

- Każdy z nas ma kilka zdobytych mistrzostw, ale chcemy wrócić na tron. W poprzednim sezonie byliśmy najlepsi po fazie zasadniczej, ale w finale przegraliśmy 0:3. Odrobiliśmy lekcję. Nie mówię, że będziemy mistrzami Polski, ale chcemy i będziemy się przygotowywać do tego - podsumował Popławski.

W spotkaniach o złoty medal drużyny grają do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz w środę (22.05) w Lubawie, kolejne dwa w Bielsku-Białej. Ewentualne następne ponownie rozegrane zostaną w hali Constraktu.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Zaskakujący zwrot w barażach o grę w Fogo Futsal Ekstraklasie Koniec hiszpańskiej przygody. Polak wraca do kraju

Źródło artykułu: WP SportoweFakty