Finał play-off ligi futsalu: rzuty karne wyłoniły zwycięzcę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Joanna Adamska / W finale Rekord walczy Constractem
Materiały prasowe / Joanna Adamska / W finale Rekord walczy Constractem
zdjęcie autora artykułu

Za nami pierwszy finałowy mecz play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. W Lubawie obrońca trofeum Constract po rzutach karnych przegrał z Rekordem Bielsko-Biała.

Po dziewięciu miesiącach rywalizacji rozpoczął się finał play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. W decydującym dwumeczu mamy powtórkę sprzed roku. Constract Lubawa walczy z Rekordem Bielsko-Biała.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Już po pierwszym spotkaniu wiemy, że nie będzie powtórki sprzed roku, czyli wygranej Konstruktorów 3:0. W Lubawie od początku było nerwowo na parkiecie. Na gole czekać trzeba było do drugiej części gry.

Najpierw trafili gospodarze, ale goście błyskawicznie wyrównali. Żadna z drużyn do końca regulaminowego czasu nie była w stanie przechylić szali wygranej na swoją stronę, a szans ku temu zespołu miały po kilka.

W dogrywce ponownie na prowadzenie wyszedł Constract. Rekord walczył do końca i w ostatniej minucie drugiej części dodatkowego czasu trafił 2:2.

O wszystkim zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. W nim goście byli bezbłędni. Wśród gospodarzy pomylili się Maciej Jankowski, który trafił w poprzeczkę oraz Martin Dosa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

W efekcie po meczu w Lubawie bliżej tytułu mistrza Polski Rekord. Kolejne mecze odbędą się w niedzielę i w poniedziałek w Bielsku-Białej.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:1, 0:0) k. 2:4 Kacper Sendlewski 28', Claudinho 43' - Matheus Ferreira 28', Taras Korolyshyn 50'

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 0:1.

Czytaj także: Koniec hiszpańskiej przygody. Polak wraca do kraju Bez niespodzianki w pierwszym meczu o brązowy medal ligi futsalu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty