Dyrektor Piasta Gliwice jest pewny. Tego im zabrakło

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / jadamska97 / Piast wywalczył kolejny medal
Materiały prasowe / jadamska97 / Piast wywalczył kolejny medal
zdjęcie autora artykułu

Od zakończenia sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy minął już ponad miesiąc, a w Piaście Gliwice wciąż czuć duży niedosyt. Nie ukrywał go dyrektor sportowy Rafał Franz w rozmowie ze stroną klubową stroną.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed sezonem 2023/24, jak co roku, ambitne plany miał Piast. Po roku tytuł miał wrócić do Gliwice. Nie udało się, ostatecznie zespół powtórzył sukces z 2023 roku jakim był brązowy medal. W klubie liczono na więcej.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Nic dziwnego, że w rozmowach z działaczami Piasta wciąż słychać duże rozczarowanie sezonem. - Zawsze będziemy czuli niedosyt, kiedy marzyliśmy o mistrzostwie. Ten zespół mógł to osiągnąć, ale z pokorą musimy pracować dalej. Na pewno jesteśmy zadowoleni, że zdobyliśmy Puchar Polski i czwarty sezon z rzędu zakończyliśmy na miejscu medalowym. Szanujmy to - podkreślił w rozmowie z klubową stroną Piasta dyrektor sportowy Rafał Franz.

Zdaniem działacza szanse na złoty medal były duże. Zabrakło kilku ważnych rzeczy. - Pokory, szacunku do swojej pracy i tego, że papier przyjmie wszystko, boisko natomiast nie. O marzenia trzeba walczyć, a czasem trzeba na nie dłużej poczekać - przyznał.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Zażarta dyskusja o Ronaldo. "Jest nad przepaścią"

Po zakończonym sezonie w Piaście doszło do zmian. Z klubu po latach odszedł Orlando Duarte, który doprowadził zespół do złotego medalu w 2022 roku. - Orlando Duarte został legendą tego klubu. Był, jest i zawsze będzie wyjątkowy. Nie chce wracać do tego dlaczego tak, a nie inaczej. W każdy projekcie jest początek i też koniec. Tak jest i w tym przypadku - stwierdził Franz.

Piast obecnie buduje kadrę na sezon, który rozpocznie się za mniej niż dwa miesiące. Kadra w nowym sezonie ma liczyć dwunastu zawodników i czterech bramkarzy. - Odejścia już znamy, a transferów do klubu będzie maksymalnie pięć - zapowiedział dyrektor gliwickiej drużyny.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Dwa transfery beniaminka Fogo Futsal Ekstraklasy Kolejne wyróżnienie dla arbitra Fogo Futsal Ekstraklasy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty