Futsal: mistrz miał problemy, ale wciąż jest bezbłędny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała

Lider tabeli Rekord Bielsko-Biała wciąż bez potknięcia. Mistrza Polski w pierwszym w 2018 roku pokonał zdobywcę Pucharu Polski Clearex Chorzów. W drugim niedzielnym meczu Piast Gliwice pokonał AZS UG Gdańsk.

Sporo namęczyć musiał się lider ekstraklasy futsalu Rekord Bielsko-Biała w meczu z Clearexem Chorzów. Goście wyszli na prowadzenie, a później dwukrotnie potrafili doprowadzić do remisu. Mistrz Polski dopiero w końcówce złamał przyjezdnych. W ostatnich minutach Clearex musiał zaryzykować i został przez rywali skontrowany. Rekord wciąż prowadzi w tabeli z kompletem punktów.

Swój mecz wygrał Piast. Gliwiczanie trzy razy prowadzili w potyczce z niżej notowanym AZS UG Gdańsk. Akademikom dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu. Ostatecznie w drugiej połowie gospodarze zadali decydujący cios i wciąż nie tracą dystansu do ligowego podium.

Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 6:3 (1:1) Budniak 20', Biel 24', 25', Bondar 37', Mizgajski (sam.) 37', Seidler 39' - Mizgajski 11', Gładczak 25', Ivanov 36'

Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 3:2 (2:2) Dewucki 2', 28', Grecz 11' - Pawicki 5', Wesserling 19'

MKF Solne Miasto Wieliczka - Lex Kancelaria Słomniki 5:0 (walkower)