Futsal: Clearex Chorzów z brązem. Gwiazda Ruda Śląska w ekstraklasie

Clearex Chorzów po jedenastu latach ponownie z medalem mistrzostw Polski. Po kilku sezonach w I lidze do ekstraklasy wróciła Gwiazda Ruda Śląska.

Michał Piegza
mecz FC Toruń - Clearex Chorzów Newspix / Slawomir Kowalski / 400mm.pl / Na zdjęciu: mecz FC Toruń - Clearex Chorzów
Jedenaście lat czekał Clearex Chorzów na kolejny medal. 5-krotni mistrzowie Polski przed rokiem szansę na podium przegrali na finiszu. W bieżącym, po udanej końcówce, mieli apetyty na wicemistrzostwo, ostatecznie muszą zadowolić się brązem.

3. miejsce chorzowianie zapewnili sobie pokonując we własnej hali Piast Gliwice. Do przerwy był remis. Gospodarzom udało się przełamać rywali dopiero po zmianie stron. Dzięki udanemu finiszowi Clearex wygrał 7:3 i przerwał złą serię w ostatnich potyczkach z gliwiczanami (przegrana w fazie zasadniczej oraz w Pucharze Polski).

Clearex Chorzów - Piast Gliwice 7:3 (2:2)
Zastawnik 7', 36', 39', Leszczak 19', 29', 37', Mizgajski 31' - Franz 9', Szadurski 12', Douglas 33'

Czytaj także: [urlz=/futsal/819685/futsal-wicelider-zgubil-dwa-punkty-azs-ug-gdansk-krok-od-spadku-znamy-dwoch-beni]Futsal: wicelider zgubił dwa punkty. AZS UG Gdańsk krok od spadku. Znamy dwóch beniaminków
[/urlz]
Sporo emocji było w Lubawie. W rewanżowym meczu barażowym, którego stawką był awans do ekstraklasy Constract podejmował Gwiazdę. Zespół z Rudy Śląskiej przed rokiem w dwumeczu nie dał rady ograć AZS UG Gdańsk. Tym razem udało się pokonać wicemistrza grupy południowej. W pierwszym meczu padł remis 2:2. W rewanżu dwukrotnie prowadzili gospodarze, Gwiazda na 2:2 trafiła w końcówce i sędzia zarządził dogrywkę. W niej wyższość gości nie podlegała dyskusji. Rudzianie po latach ponownie zagrają w ekstraklasie. Constract jeszcze ma szansę awansować. W kolejnych barażach zmierzy się z 11. zespołem ekstraklasy (Pogoń '04 Szczecin lub AZS UG Gdańsk).

Constract Lubawa - Gwiazda Ruda Śląska 3:5 (2:2, 1:0)
Sas 15', Piórkowski 24', Budzyn 48' - Mrowiec 23', 49', 50', Naleśnik 38', Barański 45'.

W pierwszym meczu: 2:2.

Awans do ekstraklasy: Gwiazda Ruda Śląska.