W Chorzowie wciąż niepewność. "Chcieliśmy kontynuować passę"

Na siedem kolejek przed końcem sezonu futsaliści Clearexu Chorzów wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Ostatnia porażka z Dremanem Opole Komprachcice ponownie skomplikowała sytuację zespołu.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Futsaliści Clearex Chorzów w dalszym ciągu nie potrafią rozpocząć serii, dzięki której w miarę szybko zapewniliby sobie utrzymanie. Rywale plasujący się w STATSCORE Futsal Ekstraklasie za 5-krotnymi mistrzami Polski punktują i przewaga znowu topnieje.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W 23. kolejce chorzowski zespół do przerwy prowadził z Dremanem Opole Komprachcice 2:1, jednak po zmianie stron rywal udowodnił swoją wyższość i zwyciężył 3:2.

- Nie mogę mieć pretensji do zespołu, próbowali walczyć. Słabszy w naszym wykonaniu był początek 2. połowy. Przeciwnik nas zdominował, zdobył dwa gole. W Dremanie ciężar gry wzięli najlepsi zawodnicy, byli w stanie zrobić różnicę. Staraliśmy się ich wyłączyć, ale nie udało nam się to. Szukaliśmy wyrównania, moim zdaniem była szansa na remis - przyznał trener Clearex Andrzej Szłapa w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Chcieliśmy, po ostatniej wygranej u siebie, kontynuować passę - dodał.

Po raz kolejny chorzowska drużyna w meczu lepiej prezentowała się tylko w premierowej odsłonie. Szkoleniowiec nie był w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje. - Może zawodnicy w podświadomości mieli, aby mecz wytrzymać fizycznie. Graliśmy osłabieni - zastanawiał się. - Po przerwie kluczowe było pierwsze dziesięć minut. Do końca staraliśmy się odrobić straty. Mieliśmy swoje okazje. Jak się nie strzela, to się przegrywa - dodał Mariusz Seget.

W tabeli Clearex nad strefą spadkową ma cztery punkty przewagi. Dwie najbliższe kolejki dla chorzowian mogą okazać się kluczowe. Drużyna zagra z przedostatnim w lidze Górnikiem Polkowice i ostatnim AZS-em UG Futsal. Obydwa zespoły nie mają już szans na utrzymanie.

Następna kolejka ligowa za niespełna dwa tygodnie. Mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.