KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prawdziwa gratka dla poszukiwaczy emocjonujących widowisk - Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup

Zbliża się wielkie święto gimnastyki artystycznej. Już 20-22 maja 2022 r. w Gdynia Arena (ul. Górskiego 8) odbędą się międzynarodowe turnieje - Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup

AB
Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup Materiały prasowe / Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup

Zawodniczki z całego świata będą rywalizować o tytuł mistrzowski. Warto obejrzeć ten bardzo widowiskowy sport, który wykorzystuje umiejętności taneczne, akrobatyczne i gimnastyczne. Tym bardziej, że wstęp na wszystkie pokazy jest wolny. Zapraszamy pasjonatów i zainteresowanych sportem w artystycznym wydaniu oraz całe rodziny.Gdynia Rhythmic Stars i Baltic Junior Cup
 
Podczas pełnego emocji i wirtuozowskich wykonów weekendu odbędą się dwa turnieje w dwóch kategoriach wiekowych: seniorki i juniorki. Gdynia Rhythmic Stars to zawody w gimnastyce artystycznej zaaprobowane przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną (FIG). W ramach turnieju wystąpią 34 juniorki i 18 seniorek z 14 państw (Azerbejdżan, Bułgaria, Izrael, Rumunia, Litwa, Słowacja, Hiszpania, Węgry, Włochy, Szwajcaria, Ukraina, Algieria, Kazachstan, Polska). Natomiast w konkurencji układów zespołowych wystąpią trzy reprezentacje: Azerbejdżanu, Słowacji i Polski.


Równolegle odbędzie się turniej Baltic Junior Cup, w którym rywalizować będzie 112 zawodniczek od 9 do 14. r.ż.

Program:
 
- Oficjalne otwarcie turniejów: piątek, 20.05.2022, godz. 10:00
- Gdynia Rhythmic Stars juniorki wielobój: piątek, 20.05.2022, godz. 10:00-16:00
- Gdynia Rhythmic Stars seniorki wielobój: piątek, 20.05.2022, godz. 16:45-20:45
- Gdynia Rhythmic Stars finały juniorki i seniorki: sobota, 21.05.2022, godz. 14:00-18:45
- Baltic Junior Cup: sobota, 21.05.2022, godz. 9:00-13:30
- Baltic Junior Cup: niedziela, 22.05.2022, godz. 9:30-14:50
- Oficjalne zamknięcie turnieju Baltic Junior Cup: niedziela, 22.05.2022, godz. 15:00
- Oficjalne zamknięcie turnieju Gdynia Rhythmic Stars: sobota, 21.05.2022, godz. 19:00

Mistrzowskie pokazy
 
Wśród uczestniczek Gdynia Rhythmic Stars znajdują się utytułowane gimnastyczki jak Milena Baldassarri (6. zawodniczka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020) i Sofia Raffaeli (tegoroczna zwyciężczyni FIG World Cup Athens 2022). Oprócz indywidualnych występów włoskich zawodniczek, publiczność zobaczy ich specjalnie przygotowany wspólny pokaz. Zaplanowano również spotkanie mistrzyń w strefie z kibicami podczas którego odbędą się wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.

Dodatkowe atrakcje
 
Przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Na najmłodszych kibiców czekać będzie specjalna strefa zabaw, w której odbędą się zajęcia dedykowane dzieciom zainteresowanym gimnastyką i aktywnością fizyczną. Dzieci będą mogły nauczyć się kilku podstawowych elementów gimnastycznych oraz przyjrzeć się z bliska przyborom wykorzystywanym w gimnastyce artystycznej jak kolorowe wstążki, obręcze, piłki, skakanki czy maczugi.

Gdynia - miasto morza, śpiewu mew i emocjonujących wydarzeń (Gdynia Arena)

Gdynia to prężnie rozwijające się, nowoczesne miasto portowe nad Bałtykiem, w którym co roku odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Miasto posiada jeden z głównych ośrodków rozrywkowo-kulturalnych w Trójmieście - wielofunkcyjny obiekt – Gdynia Arena. To miejsce cyklicznych wydarzeń sportowych, artystycznych eventów i imprez tematycznych. Od wielu lat przyciąga turystów z kraju i zza granicy. Dzięki swojej wyjątkowej architekturze wspaniale wpisuje się w miejski krajobraz progresywnego miasta.

Organizatorzy wydarzenia
 
Organizatorami Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup są: Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Gdynia, UKS Jantar Gdynia i Polski Związek Gimnastyczny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Dodatkowo zaszczyci swoją obecnością na turnieju Prezydent Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej FIG - Morinari Watanabe.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia: https://gdyniargstars.pl.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×