Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rezygnuje z powodu pandemii koronawirusa. Stanisławiszyn będzie prezesem tylko do końca roku

Barbara Stanisławiszyn nieoczekiwanie zrezygnowała z kierowania Polskim Związkiem Gimnastycznym. Jako powód podała konieczność... przestrzegania zaleceń Ministerstwa Zdrowia w związku z pandemią.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Barbara Stanisławiszyn Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Barbara Stanisławiszyn
Barbara Stanisławiszyn w środę (9 grudnia) oficjalnie złożyła rezygnację z funkcji prezes Polskiego Związku Gimnastycznego z dniem 31 grudnia 2020 r. - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Jest to zaskakująca decyzja. Kadencja Stanisławiszyn, która pełniła funkcję prezesa PZG od 2013 r., miała zakończyć się po igrzyskach olimpijskich w Tokio (w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 r.). Powód rezygnacji jest zastanawiający. Podobno chodzi o... pandemię koronawirusa.

- Jestem w grupie ryzyka i stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, nie mogę swobodnie przemieszczać się, uczestniczyć w zawodach i zebraniach - zdradziła ustępująca prezes w rozmowie z PAP.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Justyna Kowalczyk i droga na obiad. Nagranie jest hitem sieci

Stanisławiszyn nie kryje, że jednym z powodów odejścia jest również negatywna ocena działalności PZG pod jej kierownictwem. W październiku European Gymnastics zawiesiła PZG za długi (więcej TUTAJ), co powoduje, że nasi gimnastycy nie mogą brać udziału w imprezach pod szyldem EG.

- Ostatnie dwa lata w PZG można określić mianem wegetacji. Brakuje normalności, jest problem z wypłacaniem pensji i organizacją wyjazdów oraz zawodów - twierdzi Leszek Blanik, nasz mistrz olimpijski z Pekinu w 2008 r.

Blanik liczy na wsparcie środowiska i pomoc ministerstwa sportu w odbudowaniu związku. Były gimnastyk zadeklarował, że chętnie weźmie udział w procesie odsunięcia obecnych władz i wymiany zarządu PZG (więcej TUTAJ).

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×