Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Federacja European Gymnastics zawiesiła PZG. Powodem są zobowiązania finansowe. Chodzi o duże pieniądze

European Gymnastics w piątek poinformowała, że Polski Związek Gimnastyczny został zawieszony. Oznacza to, że nasi gimnastycy nie będą mogli wziąć udziału w najbliższych imprezach pod szyldem EG.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Gimnastyka artystyczna Getty Images / Mikhail Tereshchenko / Gimnastyka artystyczna

Polska gimnastyka znalazła się w krytycznej sytuacji. "Komitet Wykonawczy zawiesił działalność Polskiego Związku Gimnastycznego. Tym samym traci on wszelkie prawa do organizacji zawodów i uczestnictwa w zawodach pod szyldem European Gymnastics" - czytamy w komunikacie EG.

W dniach 26-29 listopada w Kijowie odbędą się mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej. Zawieszenie PZG powoduje, że reprezentanci Polski nie będę mogli wziąć udziału w tej imprezie. To samo dotyczy grudniowych mistrzostw Starego Kontynentu w gimnastyce sportowej. W Turcji Biało-Czerwonych prawdopodobnie też zabraknie.

PZG został zawieszony za długi. W 2019 r. związek pożyczył od EG kwotę 170 tys. euro (ok. 785 tys. złotych) na organizację mistrzostw w gimnastyce sportowej w Szczecinie. Jak ustalił portal sport.pl, do dziś spłacono tylko 10 tys. euro.

- Pożyczki i zaległości znacznie utrudniają funkcjonowanie związku, który nie jest dużą instytucją. Ostatnie dwa lata można określić mianem wegetacji. Brakuje normalności, jest problem z wypłacaniem pensji i organizacją wyjazdów oraz zawodów - mówił kilka miesięcy temu Leszek Blanik w wywiadzie dla polsatsport.pl (więcej TUTAJ).

Zobacz:
Molestowana przez lata gimnastyczka walczy ze złym traktowaniem zawodniczek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niewiarygodna wymiana! Wybiegł poza kort, wrócił i... Zobacz koniecznie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×