Sensacja podczas Gali Mistrzów Sportu! Kibice przecierali oczy ze zdumienia

W sobotę odbyła się 88. Gala Mistrzów Sportu, podczas której poznaliśmy najlepszego sportowca naszego kraju 2022 roku. Co ciekawe doszło do sensacji, bowiem siódme miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" zajął golfista Adrian Meronk.

Mateusz Byczkowski
Adrian Meronk Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Adrian Meronk
Adrian Meronk ma za sobą bardzo udany 2022 rok. Jako pierwszy Polak w historii awansował do top 50 światowego rankingu golfistów. Między innymi właśnie też z tego powodu został zaproszony do wielkoszlemowego turnieju - Masters Tournament.

Udział w kwietniowej imprezie będzie zapewne dla niego ogromnym wyróżnieniem, ale doceniony został już na początku stycznia. W plebiscycie "Przeglądu Sportowego" zajął siódme miejsce, a w klasyfikacji wyprzedził m.in. Pawła Fajdka i Katarzynę Wasick.

Na sobotniej 88. Gali Mistrzów Sportu Adrian Meronk nie pojawił się osobiście. Golfista zabrał jednak głos. - Bardzo żałuję, że nie mogę być z Wami, ale trenuję do kolejnego turnieju - stwierdził.

- Dziękuję Wam wszystkim, rodzicom, dzięki którym zaczęła się moja przygoda, mojej partnerce, mojemu teamowi, sponsor, bez których sport zawodowy byłby trudniejszy. Wierzę, że moje miejsce przysłuży się do popularyzacji golfa i że będziemy się widzieli podczas zawodów - dodał.

Faworytką do wygrania plebiscytu "Przeglądu Sportowego" jest niewątpliwie Iga Świątek. Liderka światowego rankingu WTA w minionych miesiącach wygrała dwa wielkoszlemowe turnieje - US Open i Roland Garros.