Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Camilo Villegas popłakał się na wizji. Córeczka golfisty walczy z nowotworami

Sportowiec rozpłakał się podczas wywiadu telewizyjnego, kiedy opowiadał, jak jego 20-miesięczna córeczka walczy z guzami mózgu i kręgosłupa. - Inspirujące jest to, jak ona się zachowuje - przyznał Camilo Villegas.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Camilo Villegas Getty Images / Ben Jared/PGA TOUR / Na zdjęciu: Camilo Villegas

W tym tygodniu 38-letni golfista Camilo Villegas wziął udział w pierwszych zawodach po przerwie spowodowanej przez koronawirusa. Przy okazji turnieju udzielił wywiadu telewizyjnego. W pewnym momencie w jego oczach pojawiły się łzy. To ze względu na problemy zdrowotne 20-miesięcznej córeczki.

- Golf jest czymś, co uwielbiam. Moja żona chciała, żebym tu przyjechał, by trochę oderwać się od codziennych trudności. Ona jest bardzo silna - przyznał Villegas, cytowany przez "The Sun".

Córka Villegasa zmaga się z poważną chorobą. Lekarze wykryli u niej guzy mózgu i kręgosłupa. Golfista i jego żona dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami córki, nieustannie wyrażając dla niej podziw za to, jak walczy.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

- Musimy być silni i wspierać ją w tej walce, a także napełniać pozytywną energią. Nie chodzi tu o to, by ktoś nam współczuł. Najważniejsze jest przesyłanie dobrej energii, wsparcia i inspiracji dla rodziny Villegas - stwierdził sportowiec.

Villegas w trakcie wywiadu nie ukrywał, że jest pod ogromnym wrażeniem tego, jak zachowuje się jego córeczka. - Przez ostatnie kilka miesięcy mała Mia napędza mnie do tego, co robimy. Inspirujące jest to, jak ona się zachowuje. To niewiarygodne - dodał.

- Czy ona cierpi? Tak. Budzi się, patrzy na telewizor i chce, żebym włączył bajki. Widać, że czuje ból. Bawi się jednak zabawkami. Pamiętam, jak na początku płakała i bawiła się. Nie potrafiłem tego zrozumieć. Jak można płakać i jednocześnie się bawić? - powiedział Camilo Villegas.

Czytaj także:
- Igrzyska olimpijskie. Organizatorzy mają problem. Pierwsi sponsorzy chcą się wycofać 

- FAME MMA. Znamy datę siódmej gali. Padły nazwiska pierwszych uczestników 

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×