Nowe wieści ws. wypadku Tigera Woodsa. "Miał dużo szczęścia, że wyszedł z tego żywy"

Tiger Woods przeżył koszmarny wypadek, ale z USA napłynęły dobre wieści. Choć lista obrażeń golfisty jest długa, to jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Tiger Woods Getty Images / Brian Rothmuller / Na zdjęciu: Tiger Woods
Do wypadku doszło we wtorek o godzinie 7:12 rano lokalnego czasu na granicy Rolling Hills i Rancho Palos Verdes w Kalifornii. 45-letni Tiger Woods, który był pasażerem oraz kierowca zostali wyciągnięci z auta "szczękami życia" (nożyce hydrauliczne wraz z osprzętem) i przetransportowani do szpitala z powodu odniesionych obrażeń ciała.

Początkowo informowano nawet, że stan golfisty jest krytyczny. To jednak plotki. Jak przekazało ESPN, choć Woods doznał poważnych obrażeń, to nie zagrażają one jego życiu. We wtorek przeszedł on wielogodzinną operację. Lista obrażeń Woodsa jest długa. Amerykanin ma zmiażdżone kości obu podudzi, złożone złamanie prawej kości piszczelowej i strzałkowej oraz ma złamaną kostkę.

Alex Villanueva z departamentu hrabstwa szeryfa Los Angeles podczas konferencji prasowej poinformował, że Woods był przytomny i zdolny do komunikacji z funkcjonariuszami. Jego stan był poważny, ale co najważniejsze - stabilny. Władze nie stwierdziły, by Woods był pod wpływem alkoholu czy substancji psychoaktywnych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Włodarczyk zaczepiła Kloppa. Co za umiejętności mistrzyni olimpijskiej

Jak doszło do wypadku? Villanueva powiedział, że pojazd, którym jechał Woods przejechał przez dwa pasy drogi, uderzył w krawężnik, a następnie w drzewa, po czym kilkukrotnie dachował. Nie było śladów poślizgu czy hamowania, a wpływ na wypadek nie miały też warunki atmosferyczne.

- Miał dużo szczęścia, że wyszedł z tego żywy -  powiedział Carlos Gonzalez, który dodał, że na miejscu zdarzenia czasem łapani są kierowcy, którzy pędzą 80 mil na godzinę, a obowiązuje tam ograniczenie do 45 mil na godzinę. Często zdarzają się tam wypadki.

Czytaj także:
Problemy Tigera Woodsa. Stanie przed sądem z powodu pracownika jego restauracji
Ashleigh Barty pokazała, jak gra w golfa. Tiger Woods pod wrażeniem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×