Hit transferowy w polskiej lidze

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, pozyskała czołowego obrońcę Polskiej Hokej Ligi. Roczny kontrakt podpisał Kalle Valtola, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Marmy Ciarko STS-u Sanok.

HOKEJ.NET
HOKEJ.NET
Kalle Valtola PAP / Zbigniew Meisser / Na zdjęciu: Kalle Valtola
Valtola ma za sobą niezwykle udane rozgrywki. Był czołowym i najbardziej produktywnym zawodnikiem sanockiego klubu. Należał też do grona najlepszych defensorów PHL i mógł pochwalić się wśród nich najlepszym dorobkiem.

W całym sezonie wystąpił w 44 meczach, zdobywając w nich 9 bramek i notując 29 asyst. Dodajmy, że w czterech meczach fazy play-off zaksięgował 6 asyst.

Rzadko odwiedzał ławkę kar, bo spędził na niej zaledwie 14 minut. Z kolei w klasyfikacji plus/minus, tak ważnej dla defensorów, wypadł na +9.

Działacze biało-niebieskich liczą, że zawodnik urodzony w Turku okaże się ważnym elementem formacji specjalnych.

- Szukaliśmy zawodnika, który da nam jakość podczas gier w przewagach. Gracza dobrze jeżdżącego na łyżwach i potrafiącego dodać coś od siebie podczas kreowania akcji. Kalle Valtola spełnia te kryteria, więc liczymy, że będzie wzmocnieniem naszego zespołu – wyjaśniają przedstawiciele zarządu TAURON Re-Plast Unii.

Radosław Kozłowski

Czytaj także:
Ależ passa Polki. Kolejny medal mistrzostw kraju
Pojadą na mistrzostwa świata bez zawodników grających w Rosji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bajeczny gol 17-latka z Legii
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×