Co z terminarzem PHL? Po awansie Polaków niezbędne korekty

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dominik Paś
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dominik Paś

Gra naszej reprezentacji w hokejowej elicie powoduje, że już teraz należy rozpocząć dyskusję nad nowym terminarzem. Warunek jest jeden - musi on spełniać wymagania zarówno klubów jak i reprezentacji Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Dotychczas rozgrywki Polskiej Hokej Ligi rozpoczynały się w drugim tygodniu września. Z uwagi na fakt, iż w naszej ekstralidze występowało 9 zespołów, a każda z ekip w fazie zasadniczym rozgrywała 40 spotkań, zmagania podzielono na pięć rund.

Mecze odbywały się głównie w piątki i niedziele, rzadziej we wtorki, które przeznaczone były na rozgrywanie meczów "awansem" oraz nadrabianie zaległości. Tak czy inaczej wtorkowe spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem, co było dobrze widać po zapełnieniu trybun. Niektóre kluby do ich organizacji musiały dopłacać…

Sezon zasadniczy kończył się zazwyczaj w okolicach 20 lutego, a play-offy rozpoczynały się kilka dni później. Najważniejsza część sezonu trwała najpóźniej do 10 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO: Co z przyszłością Zielińskiego? "Jeden trener do niego wydzwania"

Teraz dużo zależeć będzie też od tego, ile zespołów pomyślnie przejdzie proces licencyjny. W niektórych klubach zapadła cisza, co zapewne dla kibiców jest powodem do niepokoju.

Niezbędne korekty

Po wywalczeniu awansu do Elity w środowisku hokejowym coraz głośniej mówi się o tym, że trzeba jak najszybciej opracować nowy terminarz, który będzie "złotym środkiem" zarówno dla klubów, jak i reprezentacji. Czempionat w Pradze i Ostrawie odbędzie się w dniach 10-26 maja, czyli niemal dwa tygodnie później niż ten tegoroczny.

Wydaje się, że na obecną chwilę możliwe są dwa rozwiązania: opóźnienie startu ligi lub rozegranie dodatkowej - szóstej rundy sezonu zasadniczego. Każda z opcji ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Szefostwo Polskiej Hokej Ligi staje przed idealną okazją do tego, aby mocniej wyeksponować rozgrywki o Superpuchar Polski. Uczynić z tego meczu, w którym zmierzą się przecież urzędujący mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, starcie otwierające cały sezon.

Wszyscy chyba zgodzimy się też z faktem, iż reprezentanci Polski muszą mieć czas na to, aby spotykać się na zgrupowaniach, pracować nad poszczególnymi elementami i rozgrywać wartościowe mecze sparingowe, które w tym sezonie okazały się "nawozem sukcesu". Równie ważne będzie też bezpośrednie przygotowanie startowe, czyli ostatni etap zgrupowanie kadry. Tu niezbędne będzie przynajmniej sześć starć z wymagającymi rywalami.

Czytaj także:
Wierni dostali nagrodę. Teraz czas na promocję i edukację [OPINIA]
Czeskie media awans Polaków do elity nazwały dwoma słowami

Komentarze (0)