"Dyskryminacja". Rosjanie oburzeni tym zdjęciem. Szybka riposta

Vegas Golden Knights z Pucharem Stanleya. Ekipa ta zwyciężyła w finałowej serii NHL. Sukcesu pogratulowała m.in. Międzynarodowa Federacja Hokejowa (IIHF). Oburzeni zamieszczonym przez organizację zdjęciem byli Rosjanie. Doszukiwali się dyskryminacji.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ivan Barbaszew Getty Images / Bruce Bennett / Na zdjęciu: Ivan Barbaszew
To wielki sukces Vegas Golden Knights. Zespół ten wygrał finałową serię z Florida Panthers 4-1. W spotkaniu decydującym o tytule ekipa z Las Vegas zwyciężyła aż 9:3. Nic dziwnego, że w drużynie zapanowała euforia. To pierwszy w historii Puchar Stanleya wywalczony przez Złotych Rycerzy.

Po wygranej gratulacje hokejowej organizacji złożyła m.in. Międzynarodowa Federacja Hokejowa (IIHF). Na Twitterze pojawił się wpis, który u niemal wszystkich nie zwrócił szczególnej uwagi. Wyjątkiem są jednak Rosjanie.

Na profilu IIHF zamieszczono grafikę z fotografiami 12 zawodników Vegas Golden Knights. W tym gronie zabrakło m.in. Iwana Barbaszewa. Rosjanie w ten sposób dopatrzyli się... dyskryminacji. Postanowili interweniować i dopytali o to szefa IIHF.

Prezydent IIHF Luc Tardif odpowiedział "Sport-Expressowi" na zadane pytanie. Riposta działacza była natychmiastowa. - Na tym plakacie jest tylko 12 zawodników. Brakuje połowy drużyny. Czy to dyskryminacja wszystkich innych? Nie sądzę - powiedział Tardif.

Grafikę zamieszczoną przez Międzynarodową Federację Hokejową można zobaczyć poniżej.

Czytaj także:
22 miliony długu i plan restrukturyzacji. Związek czeka na decyzję ministra
Trener Cracovii: To nie gwarantuje sukcesu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wzruszające chwile po sukcesie Djokovicia w Paryżu
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×