Znamy oglądalność hokejowych MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarek Praszkiewicz / polscy hokeiści
WP SportoweFakty / Jarek Praszkiewicz / polscy hokeiści

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie cieszyły się dużą popularnością widzów oglądających kanały sportowe Polsatu. Średnia minutowa oglądalność pojedynków Biało-Czerwonych przekroczyła 200 tys. widzów.

W tym artykule dowiesz się o:

Hokejowe MŚ odbywały się w Czechach w dniach 10-26 maja. Turniej wygrali gospodarze, którzy w finale pokonali Szwajcarię, a po brąz sięgnęli Szwedzi.

Dla Polaków był to powrót do elity po 22 latach przerwy. Postawa biało-czerwonych na lodowisku dowiodła, że inwestycja Telewizji Polsat w prawa do hokejowego czempionatu aż do 2029 roku była strzałem w dziesiątkę.

Polscy hokeiści na MŚ w Czechach mierzyli się kolejno z Łotwą (średnio 204 504 widzów), Szwecją (średnio 235 738 widzów), Francją (średnio 228 244 widzów), Słowacją (średnio 166 512 widzów), Stanami Zjednoczonymi (średnio 243 181 widzów), Niemcami (średnio 127 804 widzów) oraz Kazachstanem (średnio 293 816 widzów).

Jeszcze lepiej prezentuje się zestawienie wszystkich widzów, którzy przynajmniej przez chwilę kibicowali biało-czerwonym w danym meczu.

W takim ujęciu widownia poszczególnych spotkań waha się od ponad 600 tysięcy do blisko miliona fanów! To pokazuje olbrzymią pracę promocyjną, jaką redakcja sportowa Polsatu wykonała przy okazji MŚ w Czechach i dowodzi, jaki potencjał drzemie wśród polskich fanów hokeja.

Co ważne, entuzjazm kibiców nie ustał po tym, gdy reprezentacja Polski pożegnała się z turniejem. Zarówno mecz o brąz, jak i finał przynajmniej przez minutę oglądało ponad 600 tys. widzów. Olbrzymie zainteresowanie hokejowymi transmisjami Polsatu odbiło się głośnym echem w kraju organizatorów MŚ.

Źródło artykułu: HOKEJ.NET