MŚ w hokeju: Mistrzowie Olimpijscy zdeklasowali Norwegię

Kanadyjczycy pokonali Norwegię 12:1 w pierwszym spotkaniu grupy F hokejowych Mistrzostw Świata Elity rozgrywanych w Niemczech. Trzy bramki dla hokeistów Klonowego Liścia zdobył niezawodny na tym turnieju John Tavarez.

Mateusz Barański

Kanadyjczycy rozbili Norwegów w drugiej tercji, kiedy to zdobyli aż siedem bramek z czego trzy grając z przewagą jednego zawodnika a jedną w chwili kiedy było ich o dwóch graczy więcej niż przeciwników. Jedynie pierwsza tercja mogła być zadowalająca dla Skandynawów, ponieważ zakończyła się wynikiem 1:1. Mistrzowie Olimpijscy z Vancouver udowodnili tym samym, że porażka ze Szwajcarami była czystym przypadkiem i dalszym ciągu są oni jednym z głównych faworytów do tytułu Mistrzowskiego.

Kanada - Norwegia 12:1 (1:1,7:0,4:0)
0:1 Jonas Holos 2`
1:1 Evander Kane (Marc Staal) 14`
2:1 Corey Perry (Kris Russel, Ray Whitney) 24` PP
3:1 Marc Giordano (M Duchene, Jordan Eberle) 34`
4:1 John Tavares 37` PP
5:1 Ray Peverley (Evander Kane, Jordan Eberle) 38`
6:1 Steve Downie (Steven Ott) 39`