Cenne punkty zostały w Bytomiu - relacja z meczu Bisset Polonia Bytom - Sielec Sosnowiec

W niedzielnym spotkaniu pomiędzy Bisset Polonią Bytom a UKS Sielec Sosnowiec, zwyciężyli gospodarze, pokonując UKS 11:3. Najwięcej bramek dla bytomian, czyli cztery, strzelił Błażej Salomon.

Sebastian Kucharz

Pierwszą bramkę z kontrataku dla gospodarzy strzelił w 3 minucie Błażej Salomon po asyście Piotra Zygi który bezbłędnie podał krążek z prawego skrzydła. Niedługo, bo już 4 minuty później UKS Sosnowiec strzelił wyrównującą bramkę. W siódmej minucie gry pierwszej tercji.Michael Jobczyk strzelił w stronę bramki bytomian, lecz nieskutecznie, dopiero Mateusz Białek dobił krążek odbity od bramkarza Bartka Szopy i wyrównał wynik. W 13 minucie UKS Sielec po nieudanym stracił traci bramkę, a strzelcem po raz drugi został Błażej Salomon, który wykorzystał moment nieuwagi obrońców Sielca i ruszył do przodu. Obrońcy Sielca próbowali zatrzymać Salamona, lecz ten zwinnie ich ominął prawą stroną i silnym strzałem z kilku metrów umieścił krążek w bramce.

Podobną sytuację miał 3 minuty później Łukasz Kisiel z UKS-u, lecz nie wykorzystał jej, będąc sam na sam z bramkarzem Polonii Bytom. Krążek uderzony zbyt mocno przeleciał ponad bramką Bartka Szopy. W odpowiedzi na atak sosnowiczan, bytomianie zdobyli szybko kolejną bramkę w 15 minucie pierwszej tercji. Strzelcem został Dariusz Puzio który dobił celnie krążek podany przez Mateusza Gnidę. Podobną, niewykorzystaną sytuacje do zdobycia bramki sosnowiczanie mieli jeszcze w 18 minucie gry. Wtedy to dużym doświadczeniem i umiejętnościami wykazał się bramkarz Bisset Polonii Bytom Bartek Szopa, który wybronił w pięknym stylu potężny strzał z kilku metrów.

Druga tercja spotkania rozpoczęła się bardzo ciekawie. Bytomianie w 10 minucie, tej części gry mogli podwyższyć wynik, lecz krążek uderzony z dużej odległości minimalnie przeleciał obok słupka bramki UKS-u. Dopiero 4 minuty przed końcem drugiej tercji zawodnik Sielca Sosnowiec Michał Stokłosa przejął podanie od Grzegorza Leśniaka jeszcze na swojej połowie, po czym ruszył do przodu. Niepilnowany wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii i zdobył bramkę. Dwie minuty później Błażej Salomon po asyście Sebastiana Klaczyńskiego strzela swojego trzeciego gola w tym spotkaniu, ustalając wynik na 4:2.

Trzecia tercja należała do gospodarzy, którzy rozgromili Sosnowiec serią bramek. Już w 43 minucie gry Sebastian Kłaczyński otrzymując podanie od Błazeja Salamona bez większych problemów umieścił krążek w prawie pustej bramce UKS-u Sielca Sosnowiec. Minutę później po raz drugi w tym spotkaniu Dariusz Puzio po otrzymaniu krążka z prawego skrzydła od Krystiana Cygnalika pokonał bramkarza Sielca. Bytomianie nie skończyli dobrej passy i 2 minuty później znów w bramkę Sielca, z bardzo dużej odległości, trafił Błażej Salomon ustalając wynik na 7:2 dla gospodarzy. Ostatnią już w tym meczu bramkę dla UKS-u Sielec Sosnowiec zdobył w 53 minucie Szymon Kątny. Pozostały czas gry do zakończenia spotkania należał do Polonii która strzelała celnie do bramki sosnowiczan jeszcze 3 razy, potwierdzając swoją przewagę nad UKS-em Sosnowiec. W 53 minucie indywidualną bramkę strzelił Marcin Mazur, a minutę później, Błażej Salomon zdobył swojego 4 gola w tym spotkaniu i jednocześnie został najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania. Przed samym końcem trzeciej tercji na listę strzelców Bisset Polonii Bytom wpisali się Michał Kogut oraz Daniel Kukulski który wykorzystał zamieszanie pod bramką gości i strzelił ostatnią już bramkę w tym spotkaniu ustalając wynik końcowy na 11:3 dla Bisset Poloni Bytom.

Bisset Polonia Bytom - Sielec Sosnowiec 11:3 (3:1, 1:1, 7:1)
1:0 - Błażej Salamon (Piotr Zyga) 3'
1:1 - Mateusz Białek (Michael Jobczyk) 7'
2:1 - Błażej Salamon 13'
3:1 - Dariusz Puzio (Mateusz Gnida, Robert Mandla) 15'
3:2 - Michał Stokłosa (Grzegorz Leśniak) 34'
4:2 - Błażej Salamon (Sebastian Kłaczyński) 36'
6:2 - Sebastian Kłaczyński (Błażej Salamon, Daniel Kukulski) 43'