Dobre złego początki - relacja z meczu Włochy - Polska

Hokejowa reprezentacja Polski znakomicie rozpoczęła mecz z reprezentacją Włoch w Asiago. Mimo dwubramkowego prowadzenia podopieczni Wiktora Pysza ulegli jednak rywalom 2:4. Rewanż zostanie rozegrany już w poniedziałek.

Michał Gałęzewski

Ciekawostką jest fakt, że hokejowy mecz reprezentacji Włoch i Polski został rozegrany zaledwie 24 godziny po meczu finałów play-off ligi włoskiej. Obie drużyny grają w zbliżających się Mistrzostwach I Dywizji - Polacy na Ukrainie, a Włosi na Węgrzech. W pierwszej tercji swoje szanse mieli gospodarze niedzielnego spotkania, jednak nie wykorzystali oni gry w przewadze i nie zdobyli bramki. Później jednak wszystko wyglądało bardzo optymistycznie dla biało-czerwonej drużyny.

W 21 minucie bramkę dla Polski zdobył Damian Słaboń, a 8 minut później na tablicy wyników widniał rezultat 2:0, gdyż drugą bramkę dla Polaków mimo gry w osłabieniu strzelił Mikołaj Łopuski. Włosi byli jednak faworytami spotkania i pokazali to na lodzie. W 31 minucie zmienili bramkarza i Massimo Camin zachował już czyste konto, a w końcu jego koledzy odzyskali skuteczność.

Do końca tercji po bramkach Giulio Scandelli i Andreasa Lutza był remis, natomiast znakomicie ułożyła się dla Włochów 45 minuta spotkania. Wtedy to podopieczni Ricka Cornacchii zdobyli dwie bramki, co pozwoliło im ostatecznie na zwycięstwo. Rewanż zostanie rozegrany w Pergine. Początek w poniedziałek o godzinie 20:30.

Włochy - Polska 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
0:1 - Damian Słaboń 21'
0:2 - Mikołaj Łopuski 29' 4/5
1:2 - Giulio Scandella (Ingemar Gruber, Nicola Fontanive) 33'
2:2 - Andreas Lutz (Marco Insam, Luca Felicetti) 39' 5/4
3:2 - Tommaso Traversa 45' 4/4
4:2 - Patrick Iannone (Jonathan Pittis, Diego Iori) 45'

Włochy: Bernard (Camin) - Johnson, Larkin, Iori, Iannone, Pittis - R.Hofer, Gruber, Scandella, Kostner, Traversa - Pozzi, Marchetti, Felicetti, Egger, Insam - Lutz, Ambrosi, Fontanive, Souza, De Toni.

Polska: Radziszewski (Odrobny) - Dronia, Kłys, Laszkiewicz, Słaboń, Danieluk - Dutka, Kotlorz, Chmielewski, Kolusz, Kozłowski - Bryk, Dąbkowski, Bagiński, Pasiut, Łopuski - Noworyta, Skrzypkowski, Zapała, Urbanowicz, Dziubiński.