MŚ U18: Mocny początek biało-czerwonych - relacja z meczu Korea Południowa - Polska

Reprezentacja Polski do lat 18 wygrała 7:3 w pierwszym meczu Mistrzostw Świata I dywizji do lat 18 w hokeju na lodzie. Polacy wygrali przede wszystkim dzięki skutecznej grze w drugiej tercji, którą wygrali aż 4:1.

Michał Gałęzewski

Początek spotkania nie zapowiadał czterobramkowej wygranej biało-czerwonych. Co prawda pierwszą bramkę zdobył Damian Zarotyński, ale wyrównał Shin Chul Yu. W pierwszej tercji swoją bramkę po raz drugi udało się zdobyć trzeciej piątce podopiecznych Andrzeja Masewicza, gdy zespołowy atak podczas przewagi wykorzystał zawodnik MMKS-u Podhale Nowy Targ, Daniel Kapica. W odpowiedzi Mateusza Skrabalaka pokonał jeszcze Sang Won Yoon i na pierwszą przerwę oba zespoły wychodziły przy stanie 2:2.

W drugiej tercji padło aż pięć bramek, jak się okazało wszystkie zdobyte zostały podczas dziewięciu minut. Na prowadzenie młodych Polaków wyprowadził gdańszczanin Filip Pesta, a wynik podwyższył Radosław Nalewajka. To jednak nie ci zawodnicy byli bohaterami meczu, a zawodnik Mazowsza Legii Warszawa, Łukasz Bułanowski. Zdobył on trzy ostatnie bramki dla Polski i nawet jedna bramka dla Korei nie popsuła humorów młodym orłom, którzy ostatecznie wygrali 7:3.

Kolejny mecz Polska zagra ze Słowenią. Rozpocznie się on we wtorek o godzinie 18:30. Poza tymi reprezentacjami, biało-czerwonych czekają mecze z Danią, Francją i Białorusią. I Dywizja to bezpośrednie zaplecze elity, w której gra 10 zespołów.

Korea Południowa - Polska 3:7 (2:2, 1:4, 0:1)
3:7 - Łukasz Bułanowski 51'

Korea Południowa: Gu Jin Jeong (Se Hoon Park - nie grał) - Sang Won Yoon, Sang Hoon Shin, June Hee Kim, Seung Won Lee, Ho Sung Lee - Tae Gyum Kim, Jae Gyu Lee, Jin Min Choi, Jung Hyun Park, Shin Chul Yu - Sung Kun An, Jae Jun Ha, Hyun Jun Choi, Jae Ho Kim, Ki Seon Park - Soon Gi Kwon, Sang Woo Lee, Jeong Hun You, Han Soo Ban.

Polska: Skrabalak (Białek - nie grał) - Gimiński, Stasiewicz, Huzarski, Starzyński, Pesta - Bułanowski, Szaniawski, Sordon, Pawelski, Domogała - Gacek, Gaczoł, Kalinowski, Ł.Nalewajka, R.Nalewajka - Baca, Stopiński, Wiśniewski, Kapica, Zarotyński.

Kary: Korea Południowa - 18 min, Polska - 12 min.

Strzały: Korea Południowa - 28, Polska - 40.

Sędziowie: Jean Paul de Brabander (Holandia) - Gregor Korosec (Słowenia), Tilen Pahor (Słowenia).