MŚ w hokeju: Ukraińcy poszli śladem Polaków

Tym razem nie było niespodzianki i w Mistrzostwach Świata I Dywizji reprezentacja Ukrainy pokonała Litwę 5:1, co jest dokładnie takim samym wynikiem jak niedzielne zwycięstwo nad Litwinami reprezentantów Polski.

Michał Gałęzewski

Ukraińcy przegrali pierwszy mecz turnieju z Wielką Brytanią, czym sprawili w zawód swoich kibiców i drugie spotkanie miało mieć formę rehabilitacji. Tak też się stało, gdyż mecz gospodarzy z Litwinami ułożyła już pierwsza tercja, w której najpierw Dmytro Nimenko, a następnie Olexander Pobyedonostsev pokonali Mantasa Armalisa. Później kontaktową bramkę zdobyli Litwini, ale na nic więcej nie było stać naszych północnych sąsiadów. Ostatecznie Ukraina pokonała Litwę 5:1.

Teraz uczestnicy Mistrzostw Świata I Dywizji mają dzień przerwy, a następnie grają kolejne mecze. W środę o godzinie 19:30 Polacy zagrają z Ukrainą.

5:1 - Oleg Shafarenko (Oleg Tymchenko, Olexander Pobyedonostsev) 47'

Ukraina: Simchuk (Fedorov) - Pobyedonostsev, Lyutkevych, Shafarenko, Tymchenko, Materukhin - Sryubko, Navarenko, Mikhnov, Shakhraichuk, Tsyrul - Klymentyev, Ostroushko, Donika, Dm.Isayenko, Cherenko oraz De.Isayenko, Sherbatyuk, Nimenko, Gnidenko.

Litwa: Armalis (Dauksevicius) - Aliukonis, Pliskauskas, Vaiciukevicius, Korneiciuk, Lelenas - Vezelis, Alisauskas, Verenis, Zidkovas, Bosas - Kieras, Katulis, Rulevicius, Bauba, Rimkus oraz Bogdziul, Krisciunas.

Kary: Ukraina - 16 min, Litwa - 12 min.

Strzały: Ukraina - 34, Litwa - 24.

Sędziowie: David Lewis (Kanada) - Lukas Bejcek (Czechy), Artjoms Jemeljanenko (Łotwa).

Widzów: 2.878.