KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nesta Toruń buduje skład na grę w PLH

Nesta Toruń po awansie do PLH potrzebuje wzmocnień. Torunianie zainteresowali się kilkoma zawodnikami z Gdańska. Pierwszym nowym zawodnikiem Nesty będzie prawdopodobnie obecny kapitan Stoczniowca, Wojciech Jankowski.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

O Wojciechu Jankowskim wypowiedział się Wiesław Walicki, trener Nesty. - To jeden z moich wychowanków. Zawodnik grający na podobnym poziomie, co Przemek Bomastek. Jest bramkostrzelny. Taki dobry duch drużyny. Dostał zgodę od Stoczniowca na grę w Toruniu. Prezesi są już dogadani. Dla naszej drużyny przydatne będzie jego doświadczenie - powiedział Walicki. - Wojtek zapoznał się z warunkami kontraktu i zaakceptował treść umowy - dodał Bogdan Rozwadowski w rozmowie z Nowościami. Kolejnym hokeistą Nesty zostanie prawdopodobnie Tomasz Witkowski. Bramkarz Stoczniowca, który w ubiegłym sezonie był wypożyczony do Nesty, ma zostać wypożyczony na kolejny sezon. O miejsce na bramce rywalizować będzie z Michałem Plaskiewiczem, który powrócił do Torunia.

Jeśli chodzi o defensywę, to jak informują Nowości, Nesta zatrzymuje Tomsa Bluksa. Nowym zawodnikiem klubu z Torunia nie będzie Tobiasz Bigos, który wybrał ofertę z Tychów. Kolejnymi kandydatami są Dawid Maciejewski ze Stoczniowca, obecnie wolny zawodnik - Piotr Koseda oraz Bartosz Ciura ze Śnieżki Dębica. - Rozbieżności w rozmowach z Piotrem Kosedą są duże. Obawiam się więc, że może być problem. Sytuacja Bartka Ciury wygląda natomiast tak, że dostał korzystniejszą ofertę z Tychów, ale tam raczej nie będzie miał możliwości częstych występów. Dlatego czekamy jeszcze na jego decyzję - powiedział prezes.

O angaż w toruńskim klubie pyta sporo napastników, między innymi Tomasz Ziółkowski i Jan Steber, którzy ostatnio grali w Stoczniowcu, a także Piotr Sarnik.

Źródło: Nowości.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Nowości
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×